2024 wordt mogelijk warmste jaar ooit in Nederland
HOUTEN (ANP) - Dit jaar was opnieuw extreem warm, constateert Weeronline. De gemiddelde jaartemperatuur komt uit op 11,8 graden en dat is even warm als in het recordwarme jaar 2023. Volgens Weeronline is er een kans dat 2024 het warmste jaar ooit wordt met een gemiddelde temperatuur van 11,9 graden.
De recordhoge gemiddelde temperatuur komt niet door extreem hoge temperaturen in de zomer, maar door hoge temperaturen in de andere maanden. Zo was het bijvoorbeeld recordwarm in februari en maart. Ook april en maart waren een stuk zachter dan normaal.
In De Bilt werden tot nu toe 289 milde dagen geteld met een temperatuur van minstens 10 graden. Op 102 dagen werd het 20 graden en meer, tegen 97 normaal. Het aantal zomerse dagen kwam uit op 28, en dat is volgens Weeronline een redelijk gebruikelijk aantal.
De hoge gemiddelde temperatuur is ook te verklaren door het gebrek aan kou. De temperatuur in De Bilt daalde tot dusver slechts op 21 dagen onder nul, tegen 52 normaal. Niet eerder waren er zo weinig vorstdagen in een kalenderjaar. Op vier dagen vroor het matig met een minimumtemperatuur onder -5 graden. Het kwam niet tot strenge vorst in De Bilt en er werd ook geen officiële ijsdag gemeten waarbij de temperatuur de hele dag onder nul blijft.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
15 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
16 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
16 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
16 uur geleden