Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2024 wordt mogelijk warmste jaar ooit in Nederland

2024 wordt mogelijk warmste jaar ooit in Nederland

HOUTEN (ANP) - Dit jaar was opnieuw extreem warm, constateert Weeronline. De gemiddelde jaartemperatuur komt uit op 11,8 graden en dat is even warm als in het recordwarme jaar 2023. Volgens Weeronline is er een kans dat 2024 het warmste jaar ooit wordt met een gemiddelde temperatuur van 11,9 graden.

De recordhoge gemiddelde temperatuur komt niet door extreem hoge temperaturen in de zomer, maar door hoge temperaturen in de andere maanden. Zo was het bijvoorbeeld recordwarm in februari en maart. Ook april en maart waren een stuk zachter dan normaal.

In De Bilt werden tot nu toe 289 milde dagen geteld met een temperatuur van minstens 10 graden. Op 102 dagen werd het 20 graden en meer, tegen 97 normaal. Het aantal zomerse dagen kwam uit op 28, en dat is volgens Weeronline een redelijk gebruikelijk aantal.

De hoge gemiddelde temperatuur is ook te verklaren door het gebrek aan kou. De temperatuur in De Bilt daalde tot dusver slechts op 21 dagen onder nul, tegen 52 normaal. Niet eerder waren er zo weinig vorstdagen in een kalenderjaar. Op vier dagen vroor het matig met een minimumtemperatuur onder -5 graden. Het kwam niet tot strenge vorst in De Bilt en er werd ook geen officiële ijsdag gemeten waarbij de temperatuur de hele dag onder nul blijft.

Meer uit Binnenland

Prinses Amalia gaat opleiding volgen aan Defensity College

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat na het afronden van haar bachelor Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE) aan de Universiteit van Amsterdam starten met een bachelor Nederlands Recht, eveneens aan de UvA. Daarnaast gaat ze de komende twee studiejaren een werkstudentprogramma van Defensie volgen.

2 uur geleden
IND mag deel van tweestatusstelsel later invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) mag een deel van het tweestatusstelsel voor asielzoekers later invoeren. Dat schrijft minister Mona Keijzer voor Asiel en Migratie (BBB) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze komt hiermee met name het CDA tegemoet, dat kritiek had op het moment waarop de wet in werking zou treden. Of de wet wordt aangenomen, is nog onzeker.

3 uur geleden
Koninklijk gezin kiest schaduwrijke plekken voor zomerfotosessie

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun drie dochters hebben maandag aan het begin van de avond voor de pers geposeerd in de tuin van Paleis Huis ten Bosch. De familie koos voornamelijk voor schaduwrijke plekken onder de bomen. Ook hondje Mambo was weer bij.

4 uur geleden
Explosie in elektriciteitskast NS-trein kwam door kapot onderdeel

UTRECHT (ANP) - De ontploffing in een elektriciteitskast in een NS-trein bij Castricum werd veroorzaakt door een defect "specifiek type condensator in de installatie van de trein", meldt de NS. Volgens de spoorvervoerder is het voor het eerst dat zoiets is gebeurd en is de kans op herhaling klein. Wel voert de NS bij alle treinen met hetzelfde type condensator uit voorzorg extra inspecties uit. Om hoeveel treinen het gaat, wordt nog geïnventariseerd, aldus een woordvoerder.

5 uur geleden
Man (44) aangehouden voor ontvoering vrouw uit winkel Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagmiddag een 44-jarige man uit Harderwijk aangehouden die ervan wordt verdacht een vrouw te hebben ontvoerd uit een winkel in Amsterdam. De vrouw is in goede gezondheid aangetroffen, meldt de politie. Waar de man is aangehouden, kan een woordvoerder niet zeggen. Ook is niet bekend waar de vrouw is gevonden.

5 uur geleden
ACM: versobering postdienst is onvermijdelijk voor betaalbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Zonder aanpassingen zal de postdienst in de toekomst "structureel verlieslatend" zijn. Versobering van de dienst is onvermijdelijk om deze betaalbaar te houden, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek.

8 uur geleden
Ventilatoren, airco's en koelboxen in trek door warme weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders schaffen door het warme weer massaal ventilatoren aan. HEMA en Coolblue zeggen beide een stijging te zien van de verkopen van deze apparaten die moeten zorgen voor verkoeling. Ook andere zomerse producten zoals barbecues, koelboxen en waterspeelgoed zijn in trek.

8 uur geleden