2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten
MADRID (ANP/AFP) - Het was in Spanje afgelopen jaar gemiddeld bijna 15,5 graden Celsius. Dat maakt van 2022 het warmste jaar voor het Zuid-Europese land sinds het begin van de metingen in 1916, aldus de Spaanse weerdienst Aemet.
Niet eerder lag de gemiddelde temperatuur in Spanje boven de 15,5 graden. "Tot 2011 was het nog nooit 14,5 graden geweest. Sindsdien is het vijf keer gebeurd", bericht Aemet. Spanje kreeg deze zomer en herfst te maken met hittegolven waarbij de temperaturen opliepen tot boven de 40 graden. Volgens de weerdienst waren vooral mei, juli en oktober "extreem warm".
2022 was voor Spanje ook een van de droogste jaren, alleen in 2005 en 2017 viel minder neerslag. Het uitzonderlijk droge en warme jaar heeft in Spanje geleid tot bijna 4750 extra sterfgevallen. Er waren ook veel grote branden, die samen 300.000 hectare land in de as hebben gelegd. Ook andere landen worstelden afgelopen jaar met recordhoge temperaturen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.
50 minuten geledenNANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.
4 uur geledenBELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet getekend waarmee het mogelijk wordt critici die het land zijn ontvlucht te onteigenen. Dat schrijft The Moscow Times. De wet moet van kracht gaan per 1 september.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De miljardair en filantroop Bill Gates heeft tegenover een onderzoekscommissie verklaard geen kennis te hebben gehad van misdaden die de investeerder Jeffrey Epstein (1953-2019) pleegde. Ook zei hij dat hij niet is ingegaan op pogingen van Epstein vriendschappelijke relaties te onderhouden.
8 uur geleden