Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

MADRID (ANP/AFP) - Het was in Spanje afgelopen jaar gemiddeld bijna 15,5 graden Celsius. Dat maakt van 2022 het warmste jaar voor het Zuid-Europese land sinds het begin van de metingen in 1916, aldus de Spaanse weerdienst Aemet.

Niet eerder lag de gemiddelde temperatuur in Spanje boven de 15,5 graden. "Tot 2011 was het nog nooit 14,5 graden geweest. Sindsdien is het vijf keer gebeurd", bericht Aemet. Spanje kreeg deze zomer en herfst te maken met hittegolven waarbij de temperaturen opliepen tot boven de 40 graden. Volgens de weerdienst waren vooral mei, juli en oktober "extreem warm".

2022 was voor Spanje ook een van de droogste jaren, alleen in 2005 en 2017 viel minder neerslag. Het uitzonderlijk droge en warme jaar heeft in Spanje geleid tot bijna 4750 extra sterfgevallen. Er waren ook veel grote branden, die samen 300.000 hectare land in de as hebben gelegd. Ook andere landen worstelden afgelopen jaar met recordhoge temperaturen.

Meer uit Buitenland

Dodental na aardbeving Colombia boven de honderd

PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.

12 minuten geleden
VS hadden in juli heetste maand sinds begin metingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.

36 minuten geleden
Colombia roept noodtoestand uit na zware aardbeving

BOGOTÁ (ANP/RTR) - De Colombiaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen na de zware aardbeving die het westen van het land heeft getroffen. Door de beving, met een kracht van 7.4, zijn veel gebouwen ingestort en zijn zeker tientallen mensen om het leven gekomen.

1 uur geleden
Russisch hof sluit oppositiepartij Jabloko uit van verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische liberale partij Jabloko mag volgende maand niet meedoen aan de parlementsverkiezingen. De enige officieel geregistreerde partij die openlijk tegen de oorlog in Oekraïne is, is door het hooggerechtshof uitgesloten van deelname.

1 uur geleden
Leider Ceuta wil detentiecentrum voor achtergebleven migranten

CEUTA (ANP/AFP) - Leider van Ceuta Juan Vivas zegt een detentiecentrum te willen waar "buitenlanders" die er nog altijd verblijven kunnen worden vastgehouden. Dit nadat anderhalve week geleden tienduizenden mensen de Spaanse exclave bij Marokko wisten te bereiken. Duizenden van hen zouden daar nog zijn en tientallen migranten kwamen bij de oversteek om het leven.

1 uur geleden
Dodental van aardbeving in Colombia loopt verder op

PEREIRA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental van de aardbeving die Colombia maandag trof, is verder opgelopen naar 77, melden de lokale autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van ruim een twintigtal doden. In verschillende regio's wordt veel schade gemeld en er wordt nog gezocht naar mensen die onder het puin liggen.

1 uur geleden
Dodental na aardbeving Colombia loopt op

PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.

3 uur geleden