Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

MADRID (ANP/AFP) - Het was in Spanje afgelopen jaar gemiddeld bijna 15,5 graden Celsius. Dat maakt van 2022 het warmste jaar voor het Zuid-Europese land sinds het begin van de metingen in 1916, aldus de Spaanse weerdienst Aemet.

Niet eerder lag de gemiddelde temperatuur in Spanje boven de 15,5 graden. "Tot 2011 was het nog nooit 14,5 graden geweest. Sindsdien is het vijf keer gebeurd", bericht Aemet. Spanje kreeg deze zomer en herfst te maken met hittegolven waarbij de temperaturen opliepen tot boven de 40 graden. Volgens de weerdienst waren vooral mei, juli en oktober "extreem warm".

2022 was voor Spanje ook een van de droogste jaren, alleen in 2005 en 2017 viel minder neerslag. Het uitzonderlijk droge en warme jaar heeft in Spanje geleid tot bijna 4750 extra sterfgevallen. Er waren ook veel grote branden, die samen 300.000 hectare land in de as hebben gelegd. Ook andere landen worstelden afgelopen jaar met recordhoge temperaturen.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

3 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

8 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

8 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

9 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

9 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

10 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

11 uur geleden