Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

MADRID (ANP/AFP) - Het was in Spanje afgelopen jaar gemiddeld bijna 15,5 graden Celsius. Dat maakt van 2022 het warmste jaar voor het Zuid-Europese land sinds het begin van de metingen in 1916, aldus de Spaanse weerdienst Aemet.

Niet eerder lag de gemiddelde temperatuur in Spanje boven de 15,5 graden. "Tot 2011 was het nog nooit 14,5 graden geweest. Sindsdien is het vijf keer gebeurd", bericht Aemet. Spanje kreeg deze zomer en herfst te maken met hittegolven waarbij de temperaturen opliepen tot boven de 40 graden. Volgens de weerdienst waren vooral mei, juli en oktober "extreem warm".

2022 was voor Spanje ook een van de droogste jaren, alleen in 2005 en 2017 viel minder neerslag. Het uitzonderlijk droge en warme jaar heeft in Spanje geleid tot bijna 4750 extra sterfgevallen. Er waren ook veel grote branden, die samen 300.000 hectare land in de as hebben gelegd. Ook andere landen worstelden afgelopen jaar met recordhoge temperaturen.

Meer uit Buitenland

Doodstraf voor oud-politiechef Sri Lanka om aanslagen

COLOMBO (ANP/AFP) - Een rechtbank in Sri Lanka heeft een voormalige politiechef ter dood veroordeeld, omdat hij in 2019 dodelijke bomaanslagen in het land niet heeft weten te voorkomen. Daarbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders. Meer dan 500 mensen raakten gewond.

6 minuten geleden
Trump: VS zullen op Ceuta lijken na verkiezingswinst Democraten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gereageerd op de aankomst van tienduizenden migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Trump noemde het volgens Fox News "verschrikkelijk" en zei dat de Verenigde Staten hetzelfde lot wacht als de Democraten aan de macht komen.

11 minuten geleden
Dodental in Spaanse exclave Ceuta verder opgelopen

CEUTA (ANP) - Bij de grootschalige toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta zijn zeker 43 mensen omgekomen, meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van de politie. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. De hulpdiensten zoeken nog naar eventuele verdere slachtoffers.

48 minuten geleden
Arrestatie in onderzoek naar geweld in circuit drugshandel

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Tilburg een 44-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding van twee ontvoeringen in het criminele circuit. De arrestatie vond plaats in het kader van een groot onderzoek naar internationale cocaïnehandel vanuit Zuid-Amerika. Vrijdag bepaalde de rechter-commissaris dat de man de komende twee weken in de cel blijft, zegt het Openbaar Ministerie.

54 minuten geleden
Migratiecommissaris Brunner: geen doorreis van Ceuta naar EU

BRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) is er geen sprake van migranten die vanuit de Spaanse exclave Ceuta doorreizen naar het Europese continent of andere EU-lidstaten. Dat meldt hij in een update over de situatie in Ceuta op X.

1 uur geleden
Polen ontbiedt Russische ambassadeur om raketinslag

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de neergestorte raket in de nacht van woensdag op donderdag, meldt premier Donald Tusk op X. Hij zei al snel te vermoeden dat het ging om een Russische raket, maar dat is inmiddels bevestigd.

1 uur geleden
20 jaar voor Britse uitvaartondernemer die lichamen achterhield

HULL (ANP/RTR) - Een Britse uitvaartondernemer heeft een celstraf van twintig jaar gekregen voor het achterhouden van lichamen. Hij vertelde families dat hun dierbaren begraven of gecremeerd waren, maar in werkelijkheid liet hij tientallen lichamen soms jarenlang liggen. Bovendien stal hij geld dat uitvaartgasten aan goede doelen wilden doneren.

1 uur geleden