2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten
MADRID (ANP/AFP) - Het was in Spanje afgelopen jaar gemiddeld bijna 15,5 graden Celsius. Dat maakt van 2022 het warmste jaar voor het Zuid-Europese land sinds het begin van de metingen in 1916, aldus de Spaanse weerdienst Aemet.
Niet eerder lag de gemiddelde temperatuur in Spanje boven de 15,5 graden. "Tot 2011 was het nog nooit 14,5 graden geweest. Sindsdien is het vijf keer gebeurd", bericht Aemet. Spanje kreeg deze zomer en herfst te maken met hittegolven waarbij de temperaturen opliepen tot boven de 40 graden. Volgens de weerdienst waren vooral mei, juli en oktober "extreem warm".
2022 was voor Spanje ook een van de droogste jaren, alleen in 2005 en 2017 viel minder neerslag. Het uitzonderlijk droge en warme jaar heeft in Spanje geleid tot bijna 4750 extra sterfgevallen. Er waren ook veel grote branden, die samen 300.000 hectare land in de as hebben gelegd. Ook andere landen worstelden afgelopen jaar met recordhoge temperaturen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
4 uur geleden