Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

2022 is voor Spanje warmste jaar ooit gemeten

MADRID (ANP/AFP) - Het was in Spanje afgelopen jaar gemiddeld bijna 15,5 graden Celsius. Dat maakt van 2022 het warmste jaar voor het Zuid-Europese land sinds het begin van de metingen in 1916, aldus de Spaanse weerdienst Aemet.

Niet eerder lag de gemiddelde temperatuur in Spanje boven de 15,5 graden. "Tot 2011 was het nog nooit 14,5 graden geweest. Sindsdien is het vijf keer gebeurd", bericht Aemet. Spanje kreeg deze zomer en herfst te maken met hittegolven waarbij de temperaturen opliepen tot boven de 40 graden. Volgens de weerdienst waren vooral mei, juli en oktober "extreem warm".

2022 was voor Spanje ook een van de droogste jaren, alleen in 2005 en 2017 viel minder neerslag. Het uitzonderlijk droge en warme jaar heeft in Spanje geleid tot bijna 4750 extra sterfgevallen. Er waren ook veel grote branden, die samen 300.000 hectare land in de as hebben gelegd. Ook andere landen worstelden afgelopen jaar met recordhoge temperaturen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: nucleaire brief aan NAVO niet op confrontatie gericht

MOSKOU (ANP/RTR) - De brief waarin Rusland de NAVO schreef bereid te zijn kernwapens te gebruiken, was niet confronterend bedoeld, zegt het Kremlin. Het doel zou zijn geweest om de veiligheid van Kaliningrad te waarborgen. In de brief van woensdag stond dat het land kernwapens zou gebruiken in het geval dat de NAVO de exclave zou afsnijden van de rest van Rusland.

42 minuten geleden
Rusland stuurt Hongaarse diplomaten weg als vergelding

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een aantal Hongaarse diplomaten het land uit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een vergeldingsmaatregel. Hongarije zette in september tien Russische diplomaten het land uit.

43 minuten geleden
Russische droneaanval op belangrijke brug in Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Een belangrijke brug in Kyiv is geraakt door twee Russische drones, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Al het openbaar vervoer over de Zuidelijke Brug is daarom stilgelegd.

55 minuten geleden
Spaanse koning Felipe nog deze maand naar Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia brengen deze maand een bezoek aan de exclaves Ceuta en Melilla. Het koningspaar is op 13 oktober in Ceuta en op 14 oktober in Melilla.

1 uur geleden
Defensiechef België koel onder Russisch gescherm met kernwapens

BRUSSEL (ANP) - Dat Rusland weer zinspeelt op het gebruik van zijn kernwapenarsenaal tegen de NAVO brengt de alliantie niet uit haar evenwicht, zegt de Belgische defensiechef Frederik Vansina. "We zijn natuurlijk gewend van de Russische Federatie dat zij verbaal heel gespierd uit de hoek kan komen", zegt hij in een interview met het ANP.

1 uur geleden
Massabegrafenis in Gaza-stad van doden uit 2023

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook is de massabegrafenis begonnen van mensen die omkwamen bij een bombardement op het Al-Taj-complex, een woonblok in Gaza-Stad, in 2023. Van onder het puin zijn 105 lichamen en stoffelijke resten gehaald die donderdag worden begraven, meldt Al Jazeera.

2 uur geleden
Explosies gehoord in Ethiopische hoofdstad Addis Abeba

ADDIS ABEBA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba zijn in de nacht explosies gehoord. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd. De ontploffingen komen nu het geweld in Ethiopië is opgelaaid.

2 uur geleden