Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2020 was uitzonderlijk droog

2020 was uitzonderlijk droog

DE BILT (ANP) - Het jaar 2020 werd gekenmerkt door uitzonderlijke droogte. Momenteel is het neerslagtekort nog steeds 123 mm en slechts vijf keer was het nog droger, aldus Weeronline. Daarmee behoort 2020 tot de 5 procent droogste jaren.

Na de natste februari sinds het begin van de metingen brak een lange droge periode aan. April en mei waren bijzonder droog met gemiddeld over het land respectievelijk 11 en 15 millimeter regen. Normaal stijgt de hoeveelheid neerslag van 42 millimeter in april naar 61 millimeter in mei. Bovendien was het in april en mei zeer zonnig, waardoor veel vocht verdampte. Eind mei was het neerslagtekort nog nooit zo groot als dit jaar.

Het stralende weer verdween aan het begin van de zomer. In juni kwam het regelmatig tot buien en werd het een bovengemiddeld natte maand. Halverwege juni zorgden stortbuien op enkele dagen voor wateroverlast. Met name in het zuiden en zuidwesten viel veel regen, op sommige plaatsen bijna 200 millimeter. Op andere plaatsten viel veel minder regen en bleef het onverminderd droog.

Neerslagtekort

Vanaf augustus werd het droog in het zuidoosten van het land, terwijl in het noorden en vooral het westen wel regen viel. Eind september was het gemiddeld nog zo droog dat het neerslagtekort 244 millimeter bedroeg. Alleen in 2018 en in 1976 was het neerslagtekort nog groter in die tijd van het jaar.

Ook in de natte maand oktober was het in het zuidoosten droog. Toen viel gemiddeld over Nederland 110 mm regen tegenover 83 normaal en nam de landelijke droogte af. In de kustgebieden in het westen en noordwesten viel op grote schaal 130-180 mm. In het Noord-Hollandse Bergen was het met 231 mm het natst. In Midden-Limburg viel slechts 51 mm. Hierdoor werden de verschillen in het neerslagtekort steeds groter.

Ondanks een aantal zeer natte maanden is er gemiddeld over het land nog steeds een neerslagtekort. Momenteel is het neerslagtekort 123 millimeter. De regionale verschillen zijn groot, want in het Limburgse Ell is het tekort 331 millimeter en in Den Helder is een overschot van 47 millimeter. Gemiddeld over het land viel dit jaar in totaal 695 mm neerslag. Dat is veel minder dan de 847 mm die in een gemiddeld jaar valt.

Meer uit Binnenland

Website Tweede Kamer uit voorzorg offline om kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - De website van de Tweede Kamer is uit voorzorg offline gehaald in verband met kwetsbaarheden die zijn ontdekt in de programmeertaal PHP. Dat meldt een woordvoerder desgevraagd.

23 minuten geleden
Meerdere websites offline na meldingen over kwetsbaarheden in PHP

DEN HAAG (ANP) - Meerdere grote Nederlandse websites zijn woensdag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP. Volgens meldingen op de sites is dat gebeurd "voor onderhoud", zonder de PHP-problemen te noemen.

28 minuten geleden
NS voorziet geen problemen door kwetsbaarheden in PHP

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen voorzien geen impact van de kwetsbaarheden die zijn ontdekt in programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de NS desgevraagd weten.

34 minuten geleden
Premie DSW schiet met 14,75 euro per maand omhoog

SCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW verhoogt de premie voor zijn basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand. Volgens het bedrijf is dat "de grootste premiestijging ooit die DSW genoodzaakt is door te voeren". Wie de verzekering afsluit, betaalt volgend jaar maandelijks 173,25 euro. Dat komt neer op 2079 euro per jaar.

40 minuten geleden
Computernetwerk hoger onderwijs uit voorzorg deels uitgeschakeld

AMSTERDAM (ANP) - Delen van het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten zijn woensdag uit voorzorg uitgeschakeld. Aanleiding is de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.

54 minuten geleden
Drie Nederlanders opgepakt voor plofkraak in Zwitserland

MAARTENSDIJK (ANP) - Drie Nederlanders zijn maandag in Maartensdijk (Utrecht) opgepakt in verband met een plofkraak in de Zwitserse plaats Beringen. Daar werd die nacht een geldautomaat opgeblazen. In het onderzoek namen de Zwitserse autoriteiten contact op met de Nederlandse en de Duitse politie. Daarbij kwam het drietal in beeld, meldt de politie woensdag.

1 uur geleden
Rover eist gelijke behandeling trein- en vliegreiziger

AMERSFOORT (ANP) - Het is oneerlijk dat treinreizigers meebetalen aan grenscontroles en vliegreizigers niet. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. De belangenvereniging hekelt bovendien de organisatie van de grenscontroles voor treinreizen. Daardoor zouden Eurostar-treinen te laat vertrekken en stoelen leeg blijven.

1 uur geleden