Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2020 in top 10 droogste jaren ooit

2020 in top 10 droogste jaren ooit

HILVERSUM (ANP) - Het neerslagtekort van 2020 staat maandag op 243 millimeter. Daarmee is 2020 nu al in de top 10 van droogste jaren ooit terechtgekomen. Koploper in die lijst is het jaar 1959, toen het neerslagtekort op 381 millimeter eindigde, aldus weerman Jordi Huirne van Weer.nl.

Het neerslagtekort is de afgelopen zeer warme dagen snel opgelopen. Per dag verdampte 4 tot 5 millimeter vocht. Deze week neemt het tekort aan regen nog toe met ongeveer 20 millimeter, verwacht Weer.nl. Aan het eind van de week kan het her en der hard gaan regenen, maar omdat het water van dergelijke hoosbuien meteen in de sloot of het riool verdwijnt, zal de verwachte regen niet veel veranderen aan de grote droogte.

Met een neerslagtekort van 243 millimeter staat 2020 nu op de negende plaats in de top 10. Het recorddroge jaar 1976 staat op de tweede plaats met 362 millimeter. Met een tekort van 319 millimeter staat 2018 op de vijfde plek in de rij. 1976 en 2018 worden meestal gebruikt in droogtegrafieken om een vergelijking te kunnen maken.

Meer uit Binnenland

Politie ziet verband mishandeling Den Bosch en komst asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Een 41-jarige man uit Den Bosch is aangehouden voor de mishandeling van een vrouw op 14 juni. Ze werd die dag in de Brabantse stad door twee mannen klemgereden, mishandeld, toegeschreeuwd en bespoten met rode verf. Volgens de politie heeft het geweld tegen de vrouw te maken met uitingen rondom de komst van een opvang voor minderjarige asielzoekers in Engelen.

3 uur geleden
Veel boeren verwacht bij 'stikstofmars' woensdag in Drenthe

ASSEN (ANP) - Boeren in Drenthe zijn woensdag van plan bij alle twaalf gemeentehuizen in de provincie langs te gaan. Ze willen daar een brief aanbieden ter ondertekening, zeggen organisatoren. Die brieven willen ze vervolgens in de middag naar het provinciehuis in Assen brengen. Met deze zogenoemde 'stikstofmars' willen ze hun zorgen uiten over de stikstofvoorstellen van het kabinet.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat: regen geeft verlichting, herstel duurt maanden

DEN HAAG (ANP) - De regen die de komende weken gaat vallen, geeft enige verlichting voor de droogte in Nederland, maar het herstel van de waterstand gaat nog maanden duren. Dat staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat.

6 uur geleden
OM eist tot ruim 2 jaar cel voor roven luxe tassen op straat

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tot 26 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen twee straatrovers uit Amsterdam en Diemen. Ze trokken in maart en april van dit jaar vanaf een fatbike luxegoederen uit de handen van hun nietsvermoedende slachtoffers. Ze hadden het onder meer voorzien op tassen van de merken Louis Vuitton, Chanel en Hermès van duizenden euro's.

6 uur geleden
Dode vrouw (19) in Heiloo en verdachte kenden elkaar

HEILOO (ANP) - De 19-jarige vrouw die zondagavond dood werd gevonden in Heiloo was een bekende van de verdachte. Dat meldt de politie dinsdag. Welke relatie zij tot elkaar hebben, wordt onderzocht.

6 uur geleden
Kranten in beroep tegen boetes om berichtgeving over Ozempic

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.

8 uur geleden
JA21 heeft twijfels over 'brede steun' met PRO voor begroting

DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft "twijfels" bij de wens van het kabinet voor brede steun voor de begroting. De linkse partij PRO zou dan ook steun leveren, maar JA21-Kamerlid Michiel Hoogeveen ziet dat niet voor zich. "Wij denken dat er op een gegeven moment echt wel duidelijke verschillen zichtbaar worden tussen JA21 en PRO", zei hij dinsdag na afloop van een gesprek met financiënminister Eelco Heinen.

8 uur geleden