2020 begint in Hongkong met traangas
HONGKONG (ANP/AFP) - De politie in Hongkong heeft in de eerste minuten van 2020 alweer traangas afgevuurd. Dat gebeurde toen groepjes betogers in de wijk Mong Kok barricades in brand staken.
Demonstranten waren ook in de aanloop naar de jaarwisseling weer de straat opgegaan. Duizenden mensen vormden 's avonds lange menselijke ketens. Betogers in Victoria Harbour telden voor middernacht af met de leus: "tien, negen, bevrijd Hongkong. Nu revolutie".
De autoriteiten in de Aziatische metropool hadden al rekening gehouden met nieuwe protesten. Ze bliezen uit voorzorg het populaire vuurwerkspektakel af. "Dit jaar is er geen vuurwerk, maar waarschijnlijk wel ergens traangas", voorspelde een 25-jarige man voor de jaarwisseling. "Het voelt voor ons niet echt als oudejaarsavond. We moeten iedere dag verzet leveren."
In Hongkong wordt al maanden gedemonstreerd. De voormalige Britse kolonie maakt sinds 1997 weer deel uit van China, maar heeft meer zelfstandigheid dan andere delen van het land. Betogers gingen aanvankelijk de straat op om te protesteren tegen een omstreden uitleveringswet, maar kwamen later ook met andere eisen. Ze willen bijvoorbeeld meer democratie.
De hoogste bestuurder in Hongkong, Carrie Lam, zei in een videoboodschap op oudejaarsavond dat de onrust heeft geleid tot verdriet, woede en teleurstelling. "Laten we 2020 beginnen met een nieuw voornemen. Om de orde en harmonie in de samenleving te herstellen. Zodat we samen opnieuw kunnen beginnen."
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) doet onderzoek naar mogelijke fraude rond het dodelijke treinongeluk in Spanje eind oktober. Er wordt gekeken naar spoorbeheerder Adif, de Spaanse overheidsinstantie voor spoorveiligheid AESF en de Spaanse rekenkamer.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip accepteert het ontslag van premier Bart De Wever en daarmee zijn regering niet. De premier moet een nieuwe poging doen om tot een akkoord te komen over de begroting van 2027. Dat heeft het koningshuis vrijdag in een verklaring gemeld, na een gesprek tussen de koning en de premier. Als de koning het ontslag had aanvaard, dreigden vervroegde verkiezingen.
3 uur geleden