2000e Action-filiaal gaat open in Praag
ZWAAGDIJK-OOST (ANP) - Discountketen Action opent op donderdag zijn tweeduizendste filiaal. De nieuwste winkel is gesitueerd in de Tsjechische hoofdstad Praag. Volgens Action-topvrouw Hajir Hajji, die zelf ooit als vakkenvuller begon bij de keten, is de opening "een geweldige mijlpaal". Ze gaf daarbij gelijk aan dat de keten in de nabije toekomst nog sneller wil groeien.
Action begon in 1993 met een eerste winkel in Enkhuizen. Daarna is het bedrijf naar eigen zeggen van land tot land uitgebreid. In 2003 stond de teller op honderd winkels. Twee jaar later werd de stap naar België gezet en in de loop van de tijd volgden meer landen. De duizendste winkel opende in 2017 de deuren. Behalve in Nederland en Tsjechië heeft de discounter nu winkels in België, Frankrijk, Duitsland, Luxemburg, Oostenrijk, Polen en Italië. Het hoofdkantoor van de keten staat in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost.
Van de 2000 winkels staan er 401 in Nederland. Verder telt Action in Europa momenteel elf distributiecentra. Bij het bedrijf werken zo'n 65.000 medewerkers, van wie 20.000 in Nederland. Action was in 2020 goed voor een omzet van 5,6 miljard euro.
Action maakte verder bekend ook op het gebied van duurzaamheid stappen te willen zetten. Het bedrijf wil al zijn filialen eind 2024 op hernieuwbare energie laten draaien. Dat betekent ook dat de winkels van het aardgas af gaan. Binnenkort komt het bedrijf naar eigen zeggen met een update over zijn verdere duurzaamheidsambities.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
5 uur geleden