200.000 mensen demonstreren in Madrid voor betere gezondheidszorg
MADRID (ANP/AFP) - Honderdduizenden mensen demonstreren zondag in Madrid tegen de gezondheidsplannen van de zittende regiopresident Isabel Díaz Ayuso. Volgens regeringsbronnen van de Spaanse hoofdstad nemen zo'n 200.000 mensen deel aan de mars. De organisatie zelf spreekt van 300.000 deelnemers.
"Madrid marcheert voor openbare gezondheidszorg en tegen het plan om eerstelijnszorg te vernietigen", luidt de slogan van de demonstranten. Vanuit vier locaties trekken de deelnemers richting het stadhuis van Madrid. Ze roepen onder meer op tot "100 procent openbare, universele en hoogwaardige gezondheidszorg", schrijft de Spaanse krant El País. De mars trok onder meer langs een ziekenhuis, waar de demonstranten een staande ovatie gaven voor het zorgpersoneel.
De eerstelijnszorg in Madrid staat zwaar onder druk wegens jarenlange personeelstekorten en een tekort aan hulpmiddelen. Díaz Ayuso investeert van alle Spaanse regiopresidenten bovendien het minst in de gezondheidszorg, terwijl Madrid de rijkste regio van het land is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
2 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.
5 uur geleden