2000 fans komen naar open training van Oranje voor EK
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft alle 2000 kaarten voor de open training van het Nederlands elftal op 1 juni verkocht. Bondscoach Ronald Koeman staat dan voor het eerst in aanloop naar het EK met nagenoeg zijn volledige selectie voor de Europese eindronde op het veld. Donyell Malen en Ian Maatsen zijn er nog niet bij in Zeist. Zij spelen op 1 juni met Borussia Dortmund de finale van de Champions League tegen Real Madrid.
De KNVB maakt een soort festival van de open training van Oranje. Artiest Flemming treedt op en er staan foodtrucks voor hapjes en drankjes. Een deel van het Nederlands elftal komt op 27 mei al bijeen voor een driedaagse trainingsstage. Dan is er geen publiek welkom. Koeman kijkt uit naar de open training van Oranje. "Het is een mooie traditie dat we onze fans uitnodigen bij de eerste training", zegt hij in een persbericht van de voetbalbond. "Nu we ons voorbereiden op het EK is de steun van het Oranjelegioen natuurlijk nog veel belangrijker. We hopen dat Duitsland straks oranje kleurt, in de stadions én de speelsteden. Het kan een prachtige zomer worden, daar hebben we alle vertrouwen in."
Het Nederlands elftal oefent nog tegen Canada (6 juni) en IJsland (10 juni) voordat het op 11 juni vertrekt naar Wolfsburg, waar de nationale ploeg tijdens het EK verblijft. Nederland opent de groepsfase van het EK op 16 juni met een wedstrijd tegen Polen in Hamburg. Frankrijk is op 21 juni de volgende tegenstander in Leipzig. Nederland speelt op 25 juni de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
11 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
12 uur geleden