Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

20 verdachten jaar na rellen FC Twente - Hammarby IF voor rechter

20 verdachten jaar na rellen FC Twente - Hammarby IF voor rechter

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt twintig verdachten van de rellen na de wedstrijd van FC Twente tegen de Zweedse voetbalclub Hammarby IF. Ze staan op 8 en 9 juli terecht in de rechtbank in Almelo, kondigde het OM maandag aan.

De dag voorafgaand aan de Conference League-wedstrijd op 27 juli vorig jaar was het in Enschede onrustig met berichten over mogelijke confrontaties tussen supportersgroepen. Na afloop van de wedstrijd betrad een groep FC Twente-supporters de hoofdtribune van het stadion in Enschede waar ze de confrontatie aangingen met Hammarby-fans. Bij deze incidenten zijn meerdere personen aangevallen. Eén man uit Zweden moest naar het ziekenhuis.

In de weken na de wedstrijd zijn meerdere supporters aangehouden. Dit heeft geleid tot 41 stadionverboden. Twintig personen kregen een dwangsom opgelegd. Op maandag 8 juli staan dertien verdachten terecht voor de politierechter in Almelo op verdenking van openlijk geweld. De politierechter doet tijdens de themazitting direct uitspraak. Op dinsdag 9 juli staan er nog zeven verdachten terecht. Het OM verdenkt deze groep naast openlijk geweld ook van poging tot zware mishandeling.

Aanbevelingen

Het Auditteam Voetbal en Veiligheid, een onafhankelijk adviesorgaan van het ministerie van Justitie en Veiligheid, beveelt aan dat supporters van een uitclub een eigen fanzone toegewezen krijgen. De uitfans moesten nu uitwijken naar Hengelo uit angst voor confrontaties met Twente-supporters in Enschede.

Ook moet voorkomen worden dat spullen vanuit het uitvak op het veld worden gegooid en mensen naar andere vakken kunnen klimmen. Tijdens de wedstrijd werden netten die afval moesten tegenhouden doorgeknipt en klom een vrouw met waarschijnlijk een tas vol vuurwerk naar een ander supportersvak. Een zogenoemde lexaanwand, een doorzichtige hardplastic wand, kan beide zaken voorkomen.

Cultuurverschillen

Mogelijke cultuurverschillen tussen clubs bij Europese wedstrijden moeten vooraf in kaart worden gebracht. In Enschede zaten fans van de uitclub in het vak bij familieleden van spelers en sponsoren van FC Twente. Gedacht werd dat deze Zweden daartussen pasten, maar ze hielden zich ondanks diverse aanmaningen niet aan de regels.

FC Twente zegt de aanbevelingen "ter harte" te nemen. De lexaanwand wordt momenteel voor het uitvak geplaatst. Verder verbiedt de club het dragen van uitshirts op andere plekken dan het uitvak en worden veiligheidsprotocollen aangepast "waar nodig".

Meer uit Binnenland

Meerdere meldingen van seksueel geweld in Pride-weekend Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.

1 uur geleden
Organisatie: Pride was aaneenschakeling van hoogtepunten

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.

5 uur geleden
Ruim 84 ton afval ingezameld na Canal Parade in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.

6 uur geleden
Zeker duizend mensen bij mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.

8 uur geleden
Honderden lopen mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.

10 uur geleden
Man aangehouden die podiumprogramma femicidemars verstoorde

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.

10 uur geleden
Opnieuw druk op Europese wegen naar vakantiebestemmingen

DEN HAAG (ANP) - Op de dag na zwarte zaterdag is het opnieuw druk op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen. Zo is de vertraging op de Franse Route du Soleil van Lyon naar Orange zo'n anderhalf uur. Ook op de A9 richting Spanje is het aanschuiven, meldt de ANWB. Bij Bordeaux hebben vakantiegangers die via de A63 naar het zuiden willen te maken met ruim een uur vertraging.

11 uur geleden