20 mensen opgepakt voor plunderingen in rampgebied Valencia
VALENCIA (ANP) - De Spaanse politie heeft afgelopen nacht twintig mensen gearresteerd voor plunderingen in het gebied rond Valencia dat zwaar getroffen is door noodweer en overstromingen, meldt persbureau EFE. De meesten van hen zouden hebben gestolen uit winkels, twee mensen plunderden een huis en een persoon stal benzine.
In veel delen van de regio Valencia is het opruimen van de ravage nog in volle gang of moet het nog beginnen. Ook zondag wordt nog regen verwacht en voor sommige gebieden aan de kust is code oranje afgekondigd.
Eerder werden ook al honderd mensen opgepakt voor plunderingen. De politie heeft extra agenten ingezet om toe te zien op de veiligheid op straat.
Het noodweer heeft zeker 213 mensen het leven gekost, van wie 210 in de regio Valencia. Er zijn ook nog vermisten, maar het is niet duidelijk hoeveel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergestorte Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
2 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
3 uur geleden