20 jaar cel geëist voor echtgenoot in Franse verkrachtingszaak
AVIGNON (ANP/RTR/AFP) - Franse aanklagers hebben twintig jaar cel geëist tegen Dominique Pelicot, de hoofdverdachte in een omvangrijke verkrachtingszaak. Hij was de echtgenoot van het slachtoffer Gisèle Pelicot. Dominique drogeerde haar, verkrachtte haar en liet zo'n zeventig andere mannen haar verkrachten, gaf hij toe.
Twintig jaar is in Frankrijk de maximale straf voor verkrachtingen. "Dat is veel", zei de openbare aanklager bij het uitspreken van de eis. "Maar tegelijkertijd is het te weinig, gezien de ernst van de daden die zijn gepleegd." Dominique Pelicot is 71 jaar oud.
De man staat terecht met vijftig medeverdachten, die konden worden geïdentificeerd op basis van videobeelden die de man zelf van de verkrachtingen heeft gemaakt. De aanklagers zijn maandag begonnen met het vaststellen van de strafeisen en hebben tot en met woensdag om die voor alle verdachten uit te spreken.
Manipulatie
De meesten van de verdachten beweren dat ze zich niet realiseerden dat Gisèle gedrogeerd was en dat ze niet de intentie hadden haar te verkrachten, ondanks dat er dus videobeelden zijn van de verkrachtingen. Ze schuiven de schuld volledig af op Dominique, die hen gemanipuleerd zou hebben.
De zaak heeft wereldwijd veel aandacht gekregen. Gisèle had ervoor kunnen kiezen om het proces achter gesloten deuren te laten plaatsvinden, maar koos bewust voor een openbaar proces om te laten zien wat voor seksueel geweld er had plaatsgevonden. In Frankrijk gingen duizenden mensen de straat op om Gisèle te steunen.
Kinderen
Gisèle (74) is inmiddels gescheiden van Dominique. Ook hun kinderen spraken zich tijdens de rechtszaak fel uit tegen hun vader.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
10 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
10 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
10 uur geleden