20 jaar cel geëist voor echtgenoot in Franse verkrachtingszaak
AVIGNON (ANP/RTR/AFP) - Franse aanklagers hebben twintig jaar cel geëist tegen Dominique Pelicot, de hoofdverdachte in een omvangrijke verkrachtingszaak. Hij was de echtgenoot van het slachtoffer Gisèle Pelicot. Dominique drogeerde haar, verkrachtte haar en liet zo'n zeventig andere mannen haar verkrachten, gaf hij toe.
Twintig jaar is in Frankrijk de maximale straf voor verkrachtingen. "Dat is veel", zei de openbare aanklager bij het uitspreken van de eis. "Maar tegelijkertijd is het te weinig, gezien de ernst van de daden die zijn gepleegd." Dominique Pelicot is 71 jaar oud.
De man staat terecht met vijftig medeverdachten, die konden worden geïdentificeerd op basis van videobeelden die de man zelf van de verkrachtingen heeft gemaakt. De aanklagers zijn maandag begonnen met het vaststellen van de strafeisen en hebben tot en met woensdag om die voor alle verdachten uit te spreken.
Manipulatie
De meesten van de verdachten beweren dat ze zich niet realiseerden dat Gisèle gedrogeerd was en dat ze niet de intentie hadden haar te verkrachten, ondanks dat er dus videobeelden zijn van de verkrachtingen. Ze schuiven de schuld volledig af op Dominique, die hen gemanipuleerd zou hebben.
De zaak heeft wereldwijd veel aandacht gekregen. Gisèle had ervoor kunnen kiezen om het proces achter gesloten deuren te laten plaatsvinden, maar koos bewust voor een openbaar proces om te laten zien wat voor seksueel geweld er had plaatsgevonden. In Frankrijk gingen duizenden mensen de straat op om Gisèle te steunen.
Kinderen
Gisèle (74) is inmiddels gescheiden van Dominique. Ook hun kinderen spraken zich tijdens de rechtszaak fel uit tegen hun vader.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
8 uur geleden