20 jaar cel geëist voor echtgenoot in Franse verkrachtingszaak
AVIGNON (ANP/RTR/AFP) - Franse aanklagers hebben twintig jaar cel geëist tegen Dominique Pelicot, de hoofdverdachte in een omvangrijke verkrachtingszaak. Hij was de echtgenoot van het slachtoffer Gisèle Pelicot. Dominique drogeerde haar, verkrachtte haar en liet zo'n zeventig andere mannen haar verkrachten, gaf hij toe.
Twintig jaar is in Frankrijk de maximale straf voor verkrachtingen. "Dat is veel", zei de openbare aanklager bij het uitspreken van de eis. "Maar tegelijkertijd is het te weinig, gezien de ernst van de daden die zijn gepleegd." Dominique Pelicot is 71 jaar oud.
De man staat terecht met vijftig medeverdachten, die konden worden geïdentificeerd op basis van videobeelden die de man zelf van de verkrachtingen heeft gemaakt. De aanklagers zijn maandag begonnen met het vaststellen van de strafeisen en hebben tot en met woensdag om die voor alle verdachten uit te spreken.
Manipulatie
De meesten van de verdachten beweren dat ze zich niet realiseerden dat Gisèle gedrogeerd was en dat ze niet de intentie hadden haar te verkrachten, ondanks dat er dus videobeelden zijn van de verkrachtingen. Ze schuiven de schuld volledig af op Dominique, die hen gemanipuleerd zou hebben.
De zaak heeft wereldwijd veel aandacht gekregen. Gisèle had ervoor kunnen kiezen om het proces achter gesloten deuren te laten plaatsvinden, maar koos bewust voor een openbaar proces om te laten zien wat voor seksueel geweld er had plaatsgevonden. In Frankrijk gingen duizenden mensen de straat op om Gisèle te steunen.
Kinderen
Gisèle (74) is inmiddels gescheiden van Dominique. Ook hun kinderen spraken zich tijdens de rechtszaak fel uit tegen hun vader.
Meer uit Buitenland
ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
6 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
13 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
14 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
14 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
16 uur geleden