20 gewonden bij ongeval Losser, 4 met ambulance naar ziekenhuis
LOSSER (ANP) - Twintig mensen zijn gewond geraakt door het omslaan van een platte wagen achter een tractor in de Overijsselse plaats Losser. Vier mensen moesten met de ambulance naar het ziekenhuis, de rest is volgens de politie zelf naar het ziekenhuis of de huisartsenpost gegaan.
Op de kar stonden leden van voetbalclub KVV Losser om een kampioensfeest te vieren. De politie heeft niets bekendgemaakt over de ernst van de verwondingen. Volgens regionale media gaat het onder meer om botbreuken.
Hoe het ongeval is gebeurd, is niet bekend. Dat onderzoekt de politie nog. Het incident op de Havezatensingel vond rond 20.30 uur plaats.
Burgemeester Gerrit Jan Kok van Losser is geschrokken door het ongeval. Hij bedankt in een verklaring de hulpdiensten, waaronder die uit Duitsland, die hebben geholpen. "We leven enorm mee met de gewonden, hun families, de clubleden en andere betrokkenen", zegt hij. "Onze eerste zorg gaat uit naar de jongeren, die het ongeluk hebben meegemaakt. Zij worden opgevangen en waar nodig verzorgd."
De voetbalclub bevestigt zaterdagavond laat op sociale media dat "enkele leden" gewond zijn geraakt. "Gelukkig kunnen we meedelen dat de meeste leden inmiddels samen met ons in de kantine zitten. Er zijn helaas ook een paar leden naar het ziekenhuis gegaan en worden daar goed verzorgd. Wij leven met hen en hun families mee en wensen hen veel beterschap!"
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
1 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.
10 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.
19 uur geleden