Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

2 Maltezen schuldig aan leveren bom van beruchte moord journalist

2 Maltezen schuldig aan leveren bom van beruchte moord journalist

VALLETTA (ANP/AFP) - Twee Maltese mannen zijn schuldig bevonden aan het leveren van de bom die in 2017 journalist Daphne Caruana Galizia doodde. Daarmee zijn nu vijf mensen veroordeeld voor de beruchte moord, die leidde tot grootschalige protesten en een politieke crisis op het eiland.

Galizia was een onderzoeksjournalist die zich had verdiept in vriendjespolitiek in de top van het bedrijfsleven en de politiek van Malta. Ze kwam om bij een auto-explosie. De mannen die nu veroordeeld zijn, Robert Agius (41) en Jamie Vella (42) leverden de bom en zijn daarom medeplichtig aan moord. Hun straf volgt waarschijnlijk volgende week.

De drie mannen die de bom plaatsten hebben eerder al bekend en zitten in de gevangenis. Het vermeende brein achter de aanslag, zakenman Yorgen Fenech, moet nog terechtstaan.

Toenmalig premier Joseph Muscat kwam onder grote druk te staan, omdat hij volgens demonstranten machtige vrienden beschermde. Hij trad in januari 2020 af om die aantijgingen.

Meer uit Buitenland

Demonstranten stichten brand in kantoor regeringspartij Servië

BELGRADO (ANP) - Voor de vijfde nacht op rij zijn in verschillende Servische steden rellen uitgebroken tussen demonstranten en de politie. In de stad Valjevo stichtten demonstranten brand in leegstaande kantoren van de regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic.

15 minuten geleden
Europa beslist dit weekend over bijstaan Zelensky in Washington

BERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.

2 uur geleden
Zelensky formuleert eisen voor vrede met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.

6 uur geleden
Zeker zeventien mensen omgekomen bij bombardement RSF in Darfur

EL FASHER (ANP/AFP) - Zeker 17 mensen zijn zaterdag om het leven gekomen en 25 gewond geraakt bij een bombardement van de paramilitaire Rapid Support Forces in de stad El Fasher in de Soedanese regio Darfur.

7 uur geleden
Israël wil bewoners Gaza naar het zuiden verdrijven

GAZA (ANP/RTR) - Het Israëlische leger verstrekt vanaf zondag tenten en ander schuilmateriaal aan inwoners van Gaza als voorbereiding voor hun gedwongen verplaatsing naar het zuiden van het belegerde Palestijnse gebied, weg uit de gevechtszones.

9 uur geleden
Ook Portugal roept hulp EU-landen in bij bestrijding bosbranden

LISSABON/MADRID (ANP/DPA) - Na buurland Spanje roept ook Portugal de hulp van EU-landen in om bosbranden te bestrijden. Twee vliegtuigen uit Zweden worden zondag in Portugal verwacht, aldus omroep RTP.

9 uur geleden
VS trekken bezoekersvisa voor bewoners van Gaza in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten trekken alle bezoekersvisa voor inwoners van de Gazastrook in en onderzoeken "volledig en grondig" de procedures die de afgelopen dagen zijn gebruikt om een klein aantal tijdelijke medisch-humanitaire visa te verstrekken. Dat maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!