19 verdachten in onderzoek naar doden in Brits ziekenhuis
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft negentien verdachten geïdentificeerd in een nieuw onderzoek naar 456 doden in een ziekenhuis, meldt de BBC. De patiënten overleden tussen 1967 en 2001 nadat ze zonder goede reden sterke pijnstillers voorgeschreven gekregen, concludeerde een onafhankelijk panel eerder.
Drie eerdere politie-onderzoeken naar het Gosport War Memorial Hospital leidden niet tot vervolgingen. Nu wordt opnieuw geprobeerd de zaak op te lossen. Er worden volgens de BBC voorzichtig gesprekken gevoerd met de verdachten.
De politie omschrijft de zaak als "een van de grootste en meest complexe in zijn soort in de geschiedenis van de Britse politie". Rechercheurs beoordelen meer dan 750 patiëntendossiers in de zaak. De zogeheten Operatie Magenta begon in 2019 na het onafhankelijke onderzoek. Van meer dan duizend familieleden zijn getuigenverklaringen afgenomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
5 uur geleden