19 aangiften tegen verdachte afpersen meisjes met naaktbeelden
BREDA (ANP) - Negentien meisjes en vrouwen hebben inmiddels aangifte wegens sextortion gedaan tegen de 24-jarige verdachte Gianni de W. uit Etten-Leur. Hij wordt ervan verdacht meer dan honderd minderjarige meisjes te hebben verleid tot het sturen van naaktfoto’s, om ze vervolgens daarmee af te persen.
Inmiddels heeft de politie de identiteit van 37 meerderjarige en 93 minderjarige slachtoffers achterhaald, maakte de officier van justitie dinsdag bekend in de rechtbank in Breda. De W. was daarbij niet aanwezig, een aantal slachtoffers wel.
In januari werd bekend dat de politie in zijn computer 150 mappen met verschillende meisjesnamen had gevonden. In sommige daarvan stonden soms duizenden afbeeldingen van een slachtoffer. De focus van de zedenrecherche lag de afgelopen maanden op het beoordelen van het beeldmateriaal en het onderzoeken van de identiteit van de meisjes.
Sociale media
Tot de eerste zitting op 19 januari hadden acht meisjes aangifte gedaan tegen de man uit Etten-Leur, die opereerde onder nepnamen als Bryan.snapx, Bryansnelgeld en andere aliassen met de naam Bryan.
Via sociale media kwam hij met zijn slachtoffers in contact. Hij bood de meisjes geld aan voor het sturen van een naaktfoto. Daarna dreigde hij deze online te zetten als ze niet nóg meer beelden zouden sturen. Dat heet sextortion.
De verdachte zou een van zijn slachtoffers ook hebben gevraagd om seks te hebben met haar vriend en dat voor hem te filmen. Op de computer van de man uit Etten-Leur is daarnaast een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal gevonden. Hij zit sinds 11 oktober vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De waterschappen zijn blij dat demissionair minister Femke Wiersma op aandringen van de Tweede Kamer voorlopig afziet van versoepeling van de regels voor het uitrijden van mest. Volgens de Unie van Waterschappen biedt dit "broodnodige ruimte" om de plannen "zorgvuldig te herzien".
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft beroep aangetekend tegen het besluit van de provincie Noord-Holland rond kooksgasfabriek 2. De provincie wees vorige week het bezwaar af van het staalbedrijf tegen een eis van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG). Dat betekent dat als na 24 december blijkt dat kooksgasfabriek 2 nog steeds niet voldoet aan de technische en wettelijke eisen, de omgevingsdienst kan besluiten over te gaan tot intrekking van de vergunning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil na de jaarwisseling met andere partijen gaan praten in de formatie. Na afloop van de gesprekken tussen zijn partij, CDA en VVD vrijdag zei Jetten dat hij tot kerst vooral inhoudelijke gesprekken wil voeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes wordt niet vervolgd voor uitspraken over voormalig docent van de Radboud Universiteit Harry Pettit. Volgens de procureur-generaal van de Hoge Raad was er geen verdenking die kon leiden tot een ambtsdelict.
2 uur geleden