Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

185 mensen aan boord van eerste repatriëringsvlucht uit Libanon

185 mensen aan boord van eerste repatriëringsvlucht uit Libanon

DEN HAAG (ANP) - Aan boord van de eerste Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon zijn 185 mensen, meldt een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn iets meer dan honderd Nederlanders, een exact aantal kan het ministerie nog niet geven. Ook vliegen Belgen, Finnen en Ieren mee in de militaire Airbus A330. Het toestel komt vrijdagavond aan op de luchtmachtbasis in Eindhoven.

Bij het ministerie hebben zich tot nu toe ruim vijfhonderd mensen gemeld voor een terugkeer vanuit Libanon naar Nederland. Nederlanders die weg willen uit Libanon konden zich tot vrijdagmiddag 17.00 uur melden bij het ministerie. Het ministerie bekijkt nu wie er nog meer in aanmerking komen voor een repatriëring. Zaterdag gaat een tweede vlucht.

De eerste vlucht zit niet helemaal vol. Dat komt omdat niet iedereen die zich aanmeldt ook daadwerkelijk meegaat. "Uiteindelijk kiezen mensen zelf of ze meewillen", zegt secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken Christiaan Rebergen. "Soms melden ze zich aan, maar zoeken ze tegelijkertijd naar een commerciële vlucht of ze besluiten toch te blijven." Ook wordt gekeken of het om Nederlanders gaat met hun partner en kinderen, en of ze een verblijfsvergunning hebben. "Ze moeten ook de documenten hebben die dat bewijzen. Op die manier vallen ook weer mensen af."

Hoeveel mensen er op de tweede vlucht meegaan, is nog niet duidelijk. Het ministerie blijft ook na deze twee vluchten mensen helpen die vanuit Libanon naar Nederland willen komen, zegt Rebergen. Dat kan met commerciële vluchten, maar ook met repatriëringsvluchten die door andere landen worden uitgevoerd. Of een derde repatriëringsvlucht nodig is, hangt volgens hem ook af van hoe de situatie zich in het land ontwikkelt.

Meer uit Binnenland

Moeder Natalee Holloway doet aangifte tegen Joran van der Sloot

AMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.

1 uur geleden
Ontploffing op Zuidas Amsterdam, politie onderzoekt video

AMSTERDAM (ANP) - Bij een kantorencomplex op de Zuidas in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat bevestigt de politie. Op sociale media gaat een niet-geverifieerde video rond van een ontploffing bij een gebouw dat lijkt op het kantorencomplex. Bij de eerdere aanslagen op een joodse school in Amsterdam en bij de synagoge in Rotterdam ging een soortgelijke video rond.

3 uur geleden
OVV onderzoekt gasexplosies na incident Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) start naar aanleiding van de explosie in de binnenstad van Utrecht in januari een onderzoek naar de risico's van aardgasexplosies. De raad zegt niet te weten of de explosie in Utrecht ook een gasexplosie was. "Het onderzoek van het Openbaar Ministerie loopt nog", laat een woordvoerder van de OVV weten.

3 uur geleden
Onderzoek RTL: weer meeste ondermijnende criminaliteit in Heerlen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.

6 uur geleden
Onderzoek: meer PFAS in hobbyeieren bij groter scharrelgebied

DEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.

7 uur geleden
Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

17 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

19 uur geleden