185 mensen aan boord van eerste repatriëringsvlucht uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Aan boord van de eerste Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon zijn 185 mensen, meldt een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn iets meer dan honderd Nederlanders, een exact aantal kan het ministerie nog niet geven. Ook vliegen Belgen, Finnen en Ieren mee in de militaire Airbus A330. Het toestel komt vrijdagavond aan op de luchtmachtbasis in Eindhoven.
Bij het ministerie hebben zich tot nu toe ruim vijfhonderd mensen gemeld voor een terugkeer vanuit Libanon naar Nederland. Nederlanders die weg willen uit Libanon konden zich tot vrijdagmiddag 17.00 uur melden bij het ministerie. Het ministerie bekijkt nu wie er nog meer in aanmerking komen voor een repatriëring. Zaterdag gaat een tweede vlucht.
De eerste vlucht zit niet helemaal vol. Dat komt omdat niet iedereen die zich aanmeldt ook daadwerkelijk meegaat. "Uiteindelijk kiezen mensen zelf of ze meewillen", zegt secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken Christiaan Rebergen. "Soms melden ze zich aan, maar zoeken ze tegelijkertijd naar een commerciële vlucht of ze besluiten toch te blijven." Ook wordt gekeken of het om Nederlanders gaat met hun partner en kinderen, en of ze een verblijfsvergunning hebben. "Ze moeten ook de documenten hebben die dat bewijzen. Op die manier vallen ook weer mensen af."
Hoeveel mensen er op de tweede vlucht meegaan, is nog niet duidelijk. Het ministerie blijft ook na deze twee vluchten mensen helpen die vanuit Libanon naar Nederland willen komen, zegt Rebergen. Dat kan met commerciële vluchten, maar ook met repatriëringsvluchten die door andere landen worden uitgevoerd. Of een derde repatriëringsvlucht nodig is, hangt volgens hem ook af van hoe de situatie zich in het land ontwikkelt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.
4 uur geleden