Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

185 mensen aan boord van eerste repatriëringsvlucht uit Libanon

185 mensen aan boord van eerste repatriëringsvlucht uit Libanon

DEN HAAG (ANP) - Aan boord van de eerste Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon zijn 185 mensen, meldt een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn iets meer dan honderd Nederlanders, een exact aantal kan het ministerie nog niet geven. Ook vliegen Belgen, Finnen en Ieren mee in de militaire Airbus A330. Het toestel komt vrijdagavond aan op de luchtmachtbasis in Eindhoven.

Bij het ministerie hebben zich tot nu toe ruim vijfhonderd mensen gemeld voor een terugkeer vanuit Libanon naar Nederland. Nederlanders die weg willen uit Libanon konden zich tot vrijdagmiddag 17.00 uur melden bij het ministerie. Het ministerie bekijkt nu wie er nog meer in aanmerking komen voor een repatriëring. Zaterdag gaat een tweede vlucht.

De eerste vlucht zit niet helemaal vol. Dat komt omdat niet iedereen die zich aanmeldt ook daadwerkelijk meegaat. "Uiteindelijk kiezen mensen zelf of ze meewillen", zegt secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken Christiaan Rebergen. "Soms melden ze zich aan, maar zoeken ze tegelijkertijd naar een commerciële vlucht of ze besluiten toch te blijven." Ook wordt gekeken of het om Nederlanders gaat met hun partner en kinderen, en of ze een verblijfsvergunning hebben. "Ze moeten ook de documenten hebben die dat bewijzen. Op die manier vallen ook weer mensen af."

Hoeveel mensen er op de tweede vlucht meegaan, is nog niet duidelijk. Het ministerie blijft ook na deze twee vluchten mensen helpen die vanuit Libanon naar Nederland willen komen, zegt Rebergen. Dat kan met commerciële vluchten, maar ook met repatriëringsvluchten die door andere landen worden uitgevoerd. Of een derde repatriëringsvlucht nodig is, hangt volgens hem ook af van hoe de situatie zich in het land ontwikkelt.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

5 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

8 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

11 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

15 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

15 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

16 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

18 uur geleden