185 mensen aan boord van eerste repatriëringsvlucht uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Aan boord van de eerste Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon zijn 185 mensen, meldt een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn iets meer dan honderd Nederlanders, een exact aantal kan het ministerie nog niet geven. Ook vliegen Belgen, Finnen en Ieren mee in de militaire Airbus A330. Het toestel komt vrijdagavond aan op de luchtmachtbasis in Eindhoven.
Bij het ministerie hebben zich tot nu toe ruim vijfhonderd mensen gemeld voor een terugkeer vanuit Libanon naar Nederland. Nederlanders die weg willen uit Libanon konden zich tot vrijdagmiddag 17.00 uur melden bij het ministerie. Het ministerie bekijkt nu wie er nog meer in aanmerking komen voor een repatriëring. Zaterdag gaat een tweede vlucht.
De eerste vlucht zit niet helemaal vol. Dat komt omdat niet iedereen die zich aanmeldt ook daadwerkelijk meegaat. "Uiteindelijk kiezen mensen zelf of ze meewillen", zegt secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken Christiaan Rebergen. "Soms melden ze zich aan, maar zoeken ze tegelijkertijd naar een commerciële vlucht of ze besluiten toch te blijven." Ook wordt gekeken of het om Nederlanders gaat met hun partner en kinderen, en of ze een verblijfsvergunning hebben. "Ze moeten ook de documenten hebben die dat bewijzen. Op die manier vallen ook weer mensen af."
Hoeveel mensen er op de tweede vlucht meegaan, is nog niet duidelijk. Het ministerie blijft ook na deze twee vluchten mensen helpen die vanuit Libanon naar Nederland willen komen, zegt Rebergen. Dat kan met commerciële vluchten, maar ook met repatriëringsvluchten die door andere landen worden uitgevoerd. Of een derde repatriëringsvlucht nodig is, hangt volgens hem ook af van hoe de situatie zich in het land ontwikkelt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak van zes van de tien verdachten in een proces dat draait om een groep vermeende soevereinen. De rechtbank legde eind november straffen op tot 3,5 jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. Aanhangers van het soevereine gedachtengoed keren zich af van de overheid en zouden bereid zijn daarbij geweld te gebruiken.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "De Stint is het meest kwetsbare vervoermiddel dat op de Nederlandse wegen rijdt", zei de officier van justitie op de vierde zittingsdag van de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch. "Dat brengt een bijzondere verantwoordelijkheid met zich mee en een bijzondere zorgplicht. Een zorgplicht die beide verdachten jarenlang onvoldoende serieus hebben genomen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraken van demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel (VVD) van Participatie en Integratie en demissionair minister-president Dick Schoof na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi in Amsterdam zijn niet strafbaar. Volgens het Openbaar Ministerie waren uitlatingen over onder anderen islamitische jongeren "beledigend, maar mochten zij deze vanuit hun functie en binnen het maatschappelijk debat doen".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam stelt de 52-jarige Sofian A., verdacht van een dodelijke steekpartij in 2003, op vrije voeten. Vrijdag vroeg het Openbaar Ministerie A. te ontslaan van rechtsvervolging omdat hij het geweld uit zelfverdediging zou hebben gepleegd. A. komt vrij in afwachting van het vonnis in zijn zaak.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA steunt de aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt aan het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Daarmee komt een meerderheid voor de zogeheten novelle waarin dit staat in zicht. Ook de PVV lijkt bereid voor te stemmen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland heeft in 2030 genoeg windturbines en zonnepanelen op land om het doel uit het Klimaatakkoord te halen. Dat concludeert het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in de jaarlijkse voortgangsrapportage. De dertig RES-regio's, waarin gemeenten, provincies en waterschappen samenwerken aan hun regionale energiestrategie, moeten in 2030 voor minstens 35 terawattuur (TWh) aan duurzame energie zorgen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat de Stint-producenten in 2014 onterecht hebben besloten de noodstopvoorziening van de Stint te halen. De Stints waren sinds de introductie in 2011 voorzien van een noodknop. Drie jaar later besloot de Stint-fabrikant de voorziening te verwijderen.
2 uur geleden