18,3 miljoen schadevergoeding voor slachtoffers aanslagen België
BRUSSEL (ANP) - De slachtoffers van de terroristische aanslagen van 2016 in Brussel krijgen bij elkaar opgeteld een schadevergoeding van 18,3 miljoen euro, meldt de omroep VRT. Dat geld gaat naar bijna duizend overlevenden en nabestaanden.
Volgens de VRT heeft de rechtbank in alle gevallen individueel uitvoerig beargumenteerd waarom die persoon recht heeft op een schadevergoeding. Zo is er bijvoorbeeld te lezen over een vrouw die ernstig gewond raakte door een van de explosies. Ze werd geraakt door menselijke resten en moest met stevige brandwonden naar het ziekenhuis. Ze vreesde niet alleen voor haar eigen leven, maar ook voor dat van haar ongeboren kind. Ze overleefden en krijgen nu 40.000 euro schadevergoeding per persoon.
De omroep schrijft dat veel mensen worden vergoed vanwege "de omstandigheden van de aanslag", "het verlies aan vertrouwen in de mens", "de ervaren gruwel" of "de angst voor de naderende dood". Door de uitzonderlijke omstandigheden van de aanslag zouden de toegekende schadevergoedingen een stuk hoger zijn dan normaal gesproken.
Op 22 maart 2016 pleegden terroristen van Islamitische Staat aanslagen op de luchthaven Brussel Zaventem en in de Brusselse metro. Daardoor vielen 35 doden en raakten 340 mensen gewond. Drie van de daders pleegden zelfmoord. Drie andere daders kregen vorig jaar levenslang.
Meer uit Buitenland
THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
6 uur geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.
7 uur geledenVALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
8 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
10 uur geleden