Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

180 uur taakstraf geëist voor mishandelen pasgeboren dochtertje

180 uur taakstraf geëist voor mishandelen pasgeboren dochtertje

ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man uit Haaksbergen moet van het OM een taakstraf van 180 uur opgelegd krijgen wegens het mishandelen van zijn pasgeboren dochtertje. Daarnaast eiste het OM vrijdag bij de behandeling van de zaak bij de rechtbank in Almelo een gevangenisstraf van 180 dagen waarvan 170 voorwaardelijk; de tien dagen onvoorwaardelijk zat hij al in voorarrest vast.

Er zouden meerdere mishandelingen hebben plaatsgevonden op verschillende tijdstippen in oktober 2022, zo'n drie maanden na haar geboorte. Bij een controle wegens voedingsproblemen had een kinderarts begin november ontdekt dat het meisje gebroken ribben en meerdere bloeduitstortingen en kneuzingen had. Mede op grond van verklaringen van de moeder werd de vader als verdachte aangehouden. Op de zitting ontkende hij schuldig te zijn. Volgens hemzelf had hij het meisje hooguit een keer stevig vastgepakt toen ze niet ophield met huilen.

Op veel vragen van de rechters bleef hij het antwoord schuldig, hoe nadrukkelijk ze ook op hem inpraatten om meer te vertellen.

De rechtbank doet op 12 juli uitspraak.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

8 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

10 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

10 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

12 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

13 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

14 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

14 uur geleden