180 uur taakstraf geëist voor mishandelen pasgeboren dochtertje
ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man uit Haaksbergen moet van het OM een taakstraf van 180 uur opgelegd krijgen wegens het mishandelen van zijn pasgeboren dochtertje. Daarnaast eiste het OM vrijdag bij de behandeling van de zaak bij de rechtbank in Almelo een gevangenisstraf van 180 dagen waarvan 170 voorwaardelijk; de tien dagen onvoorwaardelijk zat hij al in voorarrest vast.
Er zouden meerdere mishandelingen hebben plaatsgevonden op verschillende tijdstippen in oktober 2022, zo'n drie maanden na haar geboorte. Bij een controle wegens voedingsproblemen had een kinderarts begin november ontdekt dat het meisje gebroken ribben en meerdere bloeduitstortingen en kneuzingen had. Mede op grond van verklaringen van de moeder werd de vader als verdachte aangehouden. Op de zitting ontkende hij schuldig te zijn. Volgens hemzelf had hij het meisje hooguit een keer stevig vastgepakt toen ze niet ophield met huilen.
Op veel vragen van de rechters bleef hij het antwoord schuldig, hoe nadrukkelijk ze ook op hem inpraatten om meer te vertellen.
De rechtbank doet op 12 juli uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt deze dinsdag op nieuwe inzichten die kunnen helpen om snel meer woningen te bouwen. Samen met informateur Sybrand Buma en CDA-leider Henri Bontenbal spreekt hij eerst met ambtenaren van het ministerie van Volkshuisvesting, en daarna met vier andere betrokkenen.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is dinsdag gestegen naar 1950, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG).
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Bacteriën die huid- en urineweginfecties veroorzaken, zijn steeds vaker bestand tegen de antibiotica die artsen voorschrijven. Ziekenhuizen moeten door de toenemende resistentie vaker 'laatste-redmiddel-antibiotica' gebruiken. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in een jaarlijks rapport.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de NAVO-top in Den Haag hebben op het laatste moment nog allerlei problemen opgelost, blijkt uit een documentaire over hun werk. Hoofdgast Donald Trump kwam veel te laat en bracht de cateraar in het nauw. Een losse drempel werd nog gauw vastgeschroefd om te voorkomen dat een wereldleider zou struikelen. En het eten en drinken voor journalisten werd beschermd tegen beveiligers die trek hadden.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een nieuwe behandelmethode voor oorsuizen, ook bekend als tinnitus, heeft veelbelovende resultaten opgeleverd. Hoewel de testgroep klein is, zijn wetenschappers van het Maastricht Universitair Medisch Centrum hoopvol.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De vele treinstoringen van de afgelopen tijd zijn slecht voor het hele ov, omdat meer mensen besluiten "dan maar thuis te werken of voor ander vervoer te zorgen". Dat stelde reizigersvereniging Rover, nadat ProRail had gemeld dat er dit jaar 530 grote incidenten zijn geweest.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim noemt zorgen over Curaçao begrijpelijk in het licht van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela. Dat zei hij maandagavond in een opname van de podcast College Tour van Twan Huys en studenten van de Universiteit Leiden. "De Amerikanen hebben een gevechtskracht opgebouwd die meer is dan wat je nodig hebt voor drugsbestrijding. Dat doen ze niet voor niks."
2 uur geleden