Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

18 passagiers door beveiliging meegenomen op Schiphol

18 passagiers door beveiliging meegenomen op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van achttien passagiers is afgelopen donderdag na een vlucht van Kiev naar Amsterdam door de beveiliging meegenomen op Schiphol, bevestigt een woordvoerster van KLM vrijdag. Dat gebeurde volgens haar omdat de groep zich tijdens de vlucht niet aan de coronamaatregelen van de maatschappij hield. Maar volgens de advocaat van de passagiers, volgens hem allemaal orthodox-joodse meisjes uit New York, is er "buitenproportioneel" gehandeld.

Passagiers moeten tijdens KLM-vluchten vanwege de coronamaatregelen een mondkapje dragen, ook in de gangpaden, en krijgen specifieke momenten om te eten. Dat kan tijdens twee servicemomenten en een opruimmoment. Maar deze passagiers, waarvan KLM wegens privacy niet wil bevestigen of het ook daadwerkelijk om meisjes gaat, deden volgens de woordvoerster meermaals hun mondkapje af op momenten dat dit niet mocht en liepen ook zonder mondkapje door de gangpaden. De groep is hier volgens KLM op aangesproken, maar die had hier volgens de maatschappij geen boodschap aan. Daarop werd de groep door de bewaking opgewacht bij de gate.

Omdat KLM geen bijzondere maaltijden serveert op vluchten binnen Europa, was er geen koosjer eten aan boord, stelt de advocaat van de meisjes Herman Loonstein. Dat laatste bevestigt ook de KLM-woordvoerster. "Het ging om een Europese vlucht, dan serveren wij geen bijzondere maaltijden." Daarom kregen twee leden van de groep volgens Loonstein honger en besloten ze zelf meegebracht eten te nuttigen. Dat mag, zegt de KLM-zegsvrouw, maar binnen de aangegeven momenten daarvoor, wat volgens haar ruim voldoende tijd is. "Ze grepen het vooral aan als een excuus om geen mondkapje te hoeven dragen."

Niet de eerste keer

Het is niet de eerste keer dat de groep zich heeft misdragen, volgens KLM. Op 20 juli, op de vlucht van New York naar Amsterdam, weigerde dezelfde groep passagiers herhaaldelijk de instructies aan boord op te volgen, schrijft KLM in een verklaring. "Bij aankomst in Amsterdam werd deze groep door de veiligheidsdienst van KLM nogmaals gewaarschuwd en gewezen op de mogelijke gevolgen van wangedrag. Er werd ook zeer duidelijk gesteld dat dit de laatste waarschuwing was."

De groep zou vrijdagochtend meekunnen met een vlucht van Delta Air Lines naar New York, maar is van deze vlucht gehaald. Volgens de advocaat gebeurde dit alleen omdat twee meisjes op een verkeerde plek zijn gaan zitten in het toestel. Maar volgens Delta Air Lines "weigerde de groep zich te houden aan instructies van het personeel".

Op vrijdag heeft de groep een noodvisum gekregen, waardoor ze het vliegveld kunnen verlaten. Waarschijnlijk vliegt de groep zondag of maandag weer terug naar Amerika, zegt de advocaat, maar of dat met KLM gebeurt weet hij niet. Volgens de advocaat zouden de meisjes "angstig zijn" om nog met de maatschappij te vliegen.

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

5 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

5 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

6 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

7 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

10 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

18 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

18 uur geleden