18-jarige aangehouden voor poging doodslag bij Feyenoord - Ajax
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagochtend een 18-jarige jongeman uit Dordrecht aangehouden op verdenking van poging tot doodslag bij de wedstrijd Feyenoord - Ajax op 19 december in de Rotterdamse Kuip. Hij gooide een steen door de ruit van een politiebus, waardoor een agent gewond raakte en de macht over het stuur verloor. De agent op de bijrijdersstoel kon het stuur overnemen, waardoor verdere ongelukken werden voorkomen.
De gewonde agent moest worden behandeld in de ambulance, maar liep geen zware verwondingen op.
De wedstrijd werd zonder publiek gespeeld vanwege de lockdown. Toch stonden er honderden mensen rondom het stadion, die onder meer de spelersbus van Ajax belaagden met rookbommen en vuurwerk. Ook werd vuurwerk naar agenten gegooid en werden agenten bekogeld met stenen die uit de straat waren getrokken. Bijna tachtig mensen werden opgepakt, onder meer voor het bezit van zwaar illegaal vuurwerk, belediging, openlijk geweld en overtreding van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV).
Meer uit Binnenland
OOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het ongeluk gebeurde nabij een basisschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - De politie is een groot onderzoek gestart naar een ernstig geweldsincident ergens in een buitengebied tussen Veldhoven en Waalre (Noord-Brabant). Een jonge vrouw is daar dinsdagavond het slachtoffer van geworden, meldt de politie. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en ook is niet helder waar het incident zich heeft voorgedaan. De politie zoekt daarom informatie en camerabeelden.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Ook vrijdag zaten er nog asielzoekers in het asielzoekerscentrum in Hardenberg. Opvangorgaan COA moet daarom voor de derde dag op rij een dwangsom van 55.000 euro betalen aan de Overijsselse gemeente. Die wil dat de opvang sluit, omdat de overeenkomst en de vergunning begin maart zijn verlopen.
1 uur geleden