18 jaar geëist voor moord ex-vriendin in aanwezigheid dochtertje
DORDRECHT (ANP) - Tegen de 30-jarige Stephan K. uit Barendrecht is een celstraf van achttien jaar geëist voor de moord op zijn ex-vriendin. Zij werd eind 2018 dood in haar woning in Rotterdam gevonden. Haar peuterdochtertje was ook in huis aanwezig en was ongedeerd.
De gaspitten waren opengedraaid, met het risico op een ontploffing. De officier van justitie sprak van een "laffe maar geplande en uiterst doortrapt uitgevoerde moord". Hij rekent het K. "zeer zwaar" aan dat hij het gas opendraaide terwijl het 2-jarige kind nog in de woning was.
De verdachte was de fatale avond bij zijn ex-vriendin in huis, gaf hij donderdag toe in de rechtbank in Dordrecht, maar hij ontkent ten stelligste dat hij iets met haar dood te maken heeft. "Ik vind het verschrikkelijk voor iedereen die het beste met haar voorhad. Ook voor mezelf, we kenden elkaar al zeventien jaar. Ik heb het verlies nog niet kunnen verwerken." Zijn advocaat vindt dat K. vrijgesproken moet worden.
Leugens en leugentjes
Het slachtoffer had K. kort voor haar dood de deur gewezen omdat ze - zoals K. het noemde - "achter wat leugens en leugentjes" was gekomen. Hij had haar bijvoorbeeld voorgehouden dat hij een ernstige ziekte had om te verdoezelen dat hij geen baan kon vinden. Ook zou hij zonder haar medeweten leningen op haar naam hebben afgesloten. Daar was het slachtoffer volgens het Openbaar Ministerie pas recent achtergekomen en ze wilde aangifte tegen K. gaan doen.
De dagen voor haar dood, had de verdachte op internet gezocht naar termen als "pindapoeder door koffie mengen" en "wurgen zonder spoor". Daar had hij geen goede verklaring voor, behalve dat hij wel vaker naar "gekke" dingen zocht op internet. De rechter zei tijdens de zitting dat alles toch wel in de richting van K. lijkt te wijzen. "Heeft u haar gedood?", vroeg de rechter. "Zeker niet", zei K. wederom.
Dominant
De verdachte staat bij familie, vrienden en zijn omgeving niet bekend als agressief, maar wel als dominant. Deskundigen hebben een stoornis gevonden met borderlinetrekken, maar deze heeft volgens hen geen link met hetgeen waarvan hij wordt verdacht. Daarom eiste het OM niet de maatregel tbs, maar alleen een celstraf.
De rechtbank doet op 23 januari uitspraak.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Khaled Al N., de vader van de in mei 2024 vermoorde Ryan (18), zegt dat hij zijn dochter heeft gedood toen hij tijdens een gesprek zijn zelfbeheersing verloor. Dat liet hij donderdag weten via zijn advocaat, die hem vertegenwoordigt in de rechtbank in Lelystad. Daar is het proces begonnen tegen Khaled en twee zonen. Volgens het Openbaar Ministerie heeft het drietal Ryan samen vermoord. De jonge vrouw zou het slachtoffer zijn geworden van eerwraak, omdat zij zich te westers gedroeg volgens de normen van het in het Friese Joure wonende gezin.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten ervoor zorgen dat de aanpak van geweld tegen vrouwen nog voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op de agenda staat. Die oproep doen Sharon Dijksma, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, en Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Gemeenten hebben volgens hen een "sleutelrol" in het aanpakken van geweld tegen vrouwen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers die gebruikmaken van een privéjet, gaan vanaf 2030 veel meer vliegbelasting betalen. Een Kamermeerderheid heeft ingestemd met een voorstel van die strekking van GroenLinks-PvdA, mede dankzij steun van D66 en CDA, de partijen die momenteel aan de formatietafel zitten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De brandstofaccijnzen gaan per 1 januari alsnog iets omhoog. De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met een voorstel van de ChristenUnie om een deel van het geld dat bestemd was om automobilisten een jaar langer korting te geven op deze belasting, in te zetten om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media en bevestigt justitie.
3 uur geleden