Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

18  jaar geëist voor moord ex-vriendin in aanwezigheid dochtertje

18 jaar geëist voor moord ex-vriendin in aanwezigheid dochtertje

DORDRECHT (ANP) - Tegen de 30-jarige Stephan K. uit Barendrecht is een celstraf van achttien jaar geëist voor de moord op zijn ex-vriendin. Zij werd eind 2018 dood in haar woning in Rotterdam gevonden. Haar peuterdochtertje was ook in huis aanwezig en was ongedeerd.

De gaspitten waren opengedraaid, met het risico op een ontploffing. De officier van justitie sprak van een "laffe maar geplande en uiterst doortrapt uitgevoerde moord". Hij rekent het K. "zeer zwaar" aan dat hij het gas opendraaide terwijl het 2-jarige kind nog in de woning was.

De verdachte was de fatale avond bij zijn ex-vriendin in huis, gaf hij donderdag toe in de rechtbank in Dordrecht, maar hij ontkent ten stelligste dat hij iets met haar dood te maken heeft. "Ik vind het verschrikkelijk voor iedereen die het beste met haar voorhad. Ook voor mezelf, we kenden elkaar al zeventien jaar. Ik heb het verlies nog niet kunnen verwerken." Zijn advocaat vindt dat K. vrijgesproken moet worden.

Leugens en leugentjes

Het slachtoffer had K. kort voor haar dood de deur gewezen omdat ze - zoals K. het noemde - "achter wat leugens en leugentjes" was gekomen. Hij had haar bijvoorbeeld voorgehouden dat hij een ernstige ziekte had om te verdoezelen dat hij geen baan kon vinden. Ook zou hij zonder haar medeweten leningen op haar naam hebben afgesloten. Daar was het slachtoffer volgens het Openbaar Ministerie pas recent achtergekomen en ze wilde aangifte tegen K. gaan doen.

De dagen voor haar dood, had de verdachte op internet gezocht naar termen als "pindapoeder door koffie mengen" en "wurgen zonder spoor". Daar had hij geen goede verklaring voor, behalve dat hij wel vaker naar "gekke" dingen zocht op internet. De rechter zei tijdens de zitting dat alles toch wel in de richting van K. lijkt te wijzen. "Heeft u haar gedood?", vroeg de rechter. "Zeker niet", zei K. wederom.

Dominant

De verdachte staat bij familie, vrienden en zijn omgeving niet bekend als agressief, maar wel als dominant. Deskundigen hebben een stoornis gevonden met borderlinetrekken, maar deze heeft volgens hen geen link met hetgeen waarvan hij wordt verdacht. Daarom eiste het OM niet de maatregel tbs, maar alleen een celstraf.

De rechtbank doet op 23 januari uitspraak.

Meer uit Binnenland

In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

16 minuten geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

42 minuten geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

2 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

4 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

5 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

6 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

9 uur geleden