Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

18  jaar geëist voor moord ex-vriendin in aanwezigheid dochtertje

18 jaar geëist voor moord ex-vriendin in aanwezigheid dochtertje

DORDRECHT (ANP) - Tegen de 30-jarige Stephan K. uit Barendrecht is een celstraf van achttien jaar geëist voor de moord op zijn ex-vriendin. Zij werd eind 2018 dood in haar woning in Rotterdam gevonden. Haar peuterdochtertje was ook in huis aanwezig en was ongedeerd.

De gaspitten waren opengedraaid, met het risico op een ontploffing. De officier van justitie sprak van een "laffe maar geplande en uiterst doortrapt uitgevoerde moord". Hij rekent het K. "zeer zwaar" aan dat hij het gas opendraaide terwijl het 2-jarige kind nog in de woning was.

De verdachte was de fatale avond bij zijn ex-vriendin in huis, gaf hij donderdag toe in de rechtbank in Dordrecht, maar hij ontkent ten stelligste dat hij iets met haar dood te maken heeft. "Ik vind het verschrikkelijk voor iedereen die het beste met haar voorhad. Ook voor mezelf, we kenden elkaar al zeventien jaar. Ik heb het verlies nog niet kunnen verwerken." Zijn advocaat vindt dat K. vrijgesproken moet worden.

Leugens en leugentjes

Het slachtoffer had K. kort voor haar dood de deur gewezen omdat ze - zoals K. het noemde - "achter wat leugens en leugentjes" was gekomen. Hij had haar bijvoorbeeld voorgehouden dat hij een ernstige ziekte had om te verdoezelen dat hij geen baan kon vinden. Ook zou hij zonder haar medeweten leningen op haar naam hebben afgesloten. Daar was het slachtoffer volgens het Openbaar Ministerie pas recent achtergekomen en ze wilde aangifte tegen K. gaan doen.

De dagen voor haar dood, had de verdachte op internet gezocht naar termen als "pindapoeder door koffie mengen" en "wurgen zonder spoor". Daar had hij geen goede verklaring voor, behalve dat hij wel vaker naar "gekke" dingen zocht op internet. De rechter zei tijdens de zitting dat alles toch wel in de richting van K. lijkt te wijzen. "Heeft u haar gedood?", vroeg de rechter. "Zeker niet", zei K. wederom.

Dominant

De verdachte staat bij familie, vrienden en zijn omgeving niet bekend als agressief, maar wel als dominant. Deskundigen hebben een stoornis gevonden met borderlinetrekken, maar deze heeft volgens hen geen link met hetgeen waarvan hij wordt verdacht. Daarom eiste het OM niet de maatregel tbs, maar alleen een celstraf.

De rechtbank doet op 23 januari uitspraak.

Meer uit Binnenland

Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

2 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

4 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

10 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

12 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

12 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

13 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

15 uur geleden