Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

18 jaar geëist voor doodschieten broers in Nijmeegs café

18 jaar geëist voor doodschieten broers in Nijmeegs café

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep achttien jaar cel geëist tegen twee broers (40 en 46), wegens het doodschieten van twee mannen (eveneens broers) in een café in Nijmegen, op 9 mei 2016. Een ruzie over drugs zou de aanleiding voor de geweldsexplosie zijn geweest. In een minuut tijd werden 22 kogels in het café verschoten.

De 46-jarige man schoot volgens het OM als eerste. Beide slachtoffers zijn ook nog van korte afstand beschoten toen zij op de grond lagen. Van zelfverdediging is geen sprake geweest, meent justitie. Dit is uit camerabeelden af te leiden. De recorder met de beelden is na de schietpartij in het Maas-Waalkanaal gegooid, maar werd later gevonden. Een deel van de beelden was nog bruikbaar voor de bewijsvoering in het onderzoek.

De rechtbank veroordeelde de broers tot vijftien en zestien jaar cel. Zij tekenden hoger beroep aan tegen het vonnis. In hoger beroep hekelde het OM het totaal gebrek aan spijt of wroeging bij de verdachten. Dit was voor justitie reden een hogere straf te eisen dan opgelegd door de rechtbank.

Het hof doet uitspraak op 9 juni.

Meer uit Binnenland

Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

1 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

5 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

7 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

7 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

14 uur geleden