18 jaar cel geëist voor fatale steekpartij Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Tegen de 22-jarige Ahmed P. is vrijdag een celstraf van achttien jaar geëist voor het doodsteken van een 28-jarige man in de Van Reigersbergenstraat in Amsterdam-West. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) hadden verdachte en slachtoffer - die elkaar kenden - op de fatale dag in januari 2019 veel contact met elkaar. P. zou het slachtoffer hebben beroofd en daarbij doodgestoken. Hij ontkent.
Afgelopen oktober eiste het OM ook al achttien jaar cel, maar de rechtszaak werd toen aangehouden om P. te laten onderzoeken in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft echter elke medewerking geweigerd, de deskundigen hebben daarom geen advies kunnen geven over zijn geestesgesteldheid. De strafeis blijft daarom achttien jaar, aldus het OM.
P. kwam in beeld bij de politie door het veelvuldige contact met het slachtoffer op de dag van de moord. Als de politie hem daarnaar vraagt, ontkent hij dat ze contact hebben gehad. Dat klopt niet met de berichten die in de telefoon van het slachtoffer zijn aangetroffen.
Bedreigen
P. ontkent het slachtoffer te hebben gedood. Wel heeft hij bekend dat hij een mes bij zich had om het slachtoffer te bedreigen, hij zou nog geld van hem krijgen. De officier van justitie vindt het meer aannemelijk dat de verdachte het slachtoffer heeft beroofd en hem daarbij heeft doodgestoken.
De rechtbank in Amsterdam doet over twee weken uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - De provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland begrijpen waarom er geen vrachtwagens meer mogen rijden over de Merwedebrug, maar ze hebben wel zorgen om de gevolgen daarvan. Sinds zaterdag zijn vrachtwagens verboden op de brug in de A27 die Brabant en Zuid-Holland verbindt, omdat de boogconstructie op meerdere plekken te zwak blijkt te zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rob van Bree wordt de nieuwe chef van de Amsterdamse politie. Hij volgt per 14 december Peter Holla op, die met pensioen gaat. Van Bree werkte vijf jaar bij de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, die zware en georganiseerde criminaliteit, terrorisme en buitenlandse inmenging bestrijdt. De politie meldt verder dat Van Bree zich heeft ingezet voor de verbetering van de werkcultuur bij de politie.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het had eigenlijk nooit mogen gebeuren. Maar het is gebeurd en dat vind ik op zijn minst gezegd heel spijtig. Het heeft voor heel veel mensen een lange nasleep." Dat zei de 30-jarige Corné H. maandag aan het begin van de zitting bij de rechtbank in Den Bosch. H. staat daar terecht voor het gijzelen en bedreigen van een aantal medewerkers van de gevangenis in Vught, waar hij in december vorig jaar gedetineerd zat.
3 uur geledenUDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout is maandagochtend een grote brand uitgebroken. Het pand is niet meer te redden en de brandweer laat het gecontroleerd uitbranden. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
7 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X. Het gaat om een 33-jarige man uit Middelharnis en een 18-jarige man uit Herkingen, bevestigt de politie na berichtgeving door Rijnmond. De oudste was de bestuurder van de auto, de ander de bijrijder.
8 uur geledenBOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
16 uur geleden