Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

18 jaar cel en tbs geëist voor doden rugbyster in Den Haag

18 jaar cel en tbs geëist voor doden rugbyster in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In hoger beroep is achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 43-jarige man die mei 2021 een 23-jarige vrouw zou hebben gedood. Ferry T. zou rugbyster Renée Barendregt hebben doodgestoken en daarna haar lichaam in brand hebben gestoken. De eis is gelijk aan de straf die de rechtbank in Den Haag vorig jaar oplegde. T. ging tegen die veroordeling in hoger beroep, dat werd dinsdag in het gerechtshof in Den Haag behandeld.

Het lichaam van Barendregt, speelster van de Haagsche Rugby Club, werd brandend gevonden in Scheveningen. Zij was 's nachts vanaf een feestje fietsend op weg naar huis. T. kwam haar tegen op zijn scooter en is haar gevolgd. In de Doorniksestraat trok hij haar van haar fiets, om haar vervolgens in de bosjes te misbruiken en met een mes te steken. Er zijn camerabeelden waarop Barendregt en T. te zien zijn. De camera's hebben ook geluid geregistreerd, waardoor nadien te horen was wat ze in de bosschages heeft moeten doorstaan.

Na de worsteling is T. naar huis gereden om benzine te halen, waarmee hij het lichaam van het slachtoffer heeft overgoten en vervolgens aangestoken. Of Barendregt toen al was overleden, is niet duidelijk geworden.

Ongeloofwaardig verhaal

T. verklaarde aanvankelijk dat hij zich niets kan herinneren van het doden van de vrouw. Nu, bij het hof, wist hij wel weer dat hij de jonge vrouw had gestoken, maar het was nooit zijn bedoeling om haar te doden. Tijdens een nieuw verhoor door de politie vertelde hij dat "iemand" die fatale nacht op straat een blikje naar hem zou hebben gegooid en dat kon hij "niet over zijn kant laten gaan".

De advocaat-generaal noemde dit verhaal dinsdag "volstrekt ongeloofwaardig". "T. is, na het bekijken van porno, onder invloed van cocaïne en alcohol, op zijn scooter gestapt en op zoek gegaan naar een slachtoffer."

De familie van Barendregt hekelde dat T. zegt openheid te willen geven, maar dat vervolgens niet doet. Dat hij in hoger beroep is gegaan, noemt haar moeder "een dolk in mijn rug". "Het extra leed dat hij ons hiermee heeft aangedaan, is onbeschrijflijk", zei haar vader. Haar oudere broer zei dat T. "geen greintje medeleven of respect toont voor het leven dat hij heeft ontnomen".

Motief

De advocaten van T. hebben voor een lagere gevangenisstraf gepleit, zodat de tbs-behandeling eerder kan beginnen.

Een motief voor het doden van Barendregt is nooit duidelijk geworden. Ze lijkt een willekeurig slachtoffer.

Uitspraak

Het hof doet uitspraak op 10 oktober.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

5 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

6 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

6 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

7 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

7 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

7 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

9 uur geleden