18 jaar cel en tbs geëist voor doden rugbyster in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - In hoger beroep is achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 43-jarige man die mei 2021 een 23-jarige vrouw zou hebben gedood. Ferry T. zou rugbyster Renée Barendregt hebben doodgestoken en daarna haar lichaam in brand hebben gestoken. De eis is gelijk aan de straf die de rechtbank in Den Haag vorig jaar oplegde. T. ging tegen die veroordeling in hoger beroep, dat werd dinsdag in het gerechtshof in Den Haag behandeld.
Het lichaam van Barendregt, speelster van de Haagsche Rugby Club, werd brandend gevonden in Scheveningen. Zij was 's nachts vanaf een feestje fietsend op weg naar huis. T. kwam haar tegen op zijn scooter en is haar gevolgd. In de Doorniksestraat trok hij haar van haar fiets, om haar vervolgens in de bosjes te misbruiken en met een mes te steken. Er zijn camerabeelden waarop Barendregt en T. te zien zijn. De camera's hebben ook geluid geregistreerd, waardoor nadien te horen was wat ze in de bosschages heeft moeten doorstaan.
Na de worsteling is T. naar huis gereden om benzine te halen, waarmee hij het lichaam van het slachtoffer heeft overgoten en vervolgens aangestoken. Of Barendregt toen al was overleden, is niet duidelijk geworden.
Ongeloofwaardig verhaal
T. verklaarde aanvankelijk dat hij zich niets kan herinneren van het doden van de vrouw. Nu, bij het hof, wist hij wel weer dat hij de jonge vrouw had gestoken, maar het was nooit zijn bedoeling om haar te doden. Tijdens een nieuw verhoor door de politie vertelde hij dat "iemand" die fatale nacht op straat een blikje naar hem zou hebben gegooid en dat kon hij "niet over zijn kant laten gaan".
De advocaat-generaal noemde dit verhaal dinsdag "volstrekt ongeloofwaardig". "T. is, na het bekijken van porno, onder invloed van cocaïne en alcohol, op zijn scooter gestapt en op zoek gegaan naar een slachtoffer."
De familie van Barendregt hekelde dat T. zegt openheid te willen geven, maar dat vervolgens niet doet. Dat hij in hoger beroep is gegaan, noemt haar moeder "een dolk in mijn rug". "Het extra leed dat hij ons hiermee heeft aangedaan, is onbeschrijflijk", zei haar vader. Haar oudere broer zei dat T. "geen greintje medeleven of respect toont voor het leven dat hij heeft ontnomen".
Motief
De advocaten van T. hebben voor een lagere gevangenisstraf gepleit, zodat de tbs-behandeling eerder kan beginnen.
Een motief voor het doden van Barendregt is nooit duidelijk geworden. Ze lijkt een willekeurig slachtoffer.
Uitspraak
Het hof doet uitspraak op 10 oktober.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
12 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
13 uur geleden