18 jaar cel en tbs geëist voor doden rugbyster in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - In hoger beroep is achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 43-jarige man die mei 2021 een 23-jarige vrouw zou hebben gedood. Ferry T. zou rugbyster Renée Barendregt hebben doodgestoken en daarna haar lichaam in brand hebben gestoken. De eis is gelijk aan de straf die de rechtbank in Den Haag vorig jaar oplegde. T. ging tegen die veroordeling in hoger beroep, dat werd dinsdag in het gerechtshof in Den Haag behandeld.
Het lichaam van Barendregt, speelster van de Haagsche Rugby Club, werd brandend gevonden in Scheveningen. Zij was 's nachts vanaf een feestje fietsend op weg naar huis. T. kwam haar tegen op zijn scooter en is haar gevolgd. In de Doorniksestraat trok hij haar van haar fiets, om haar vervolgens in de bosjes te misbruiken en met een mes te steken. Er zijn camerabeelden waarop Barendregt en T. te zien zijn. De camera's hebben ook geluid geregistreerd, waardoor nadien te horen was wat ze in de bosschages heeft moeten doorstaan.
Na de worsteling is T. naar huis gereden om benzine te halen, waarmee hij het lichaam van het slachtoffer heeft overgoten en vervolgens aangestoken. Of Barendregt toen al was overleden, is niet duidelijk geworden.
Ongeloofwaardig verhaal
T. verklaarde aanvankelijk dat hij zich niets kan herinneren van het doden van de vrouw. Nu, bij het hof, wist hij wel weer dat hij de jonge vrouw had gestoken, maar het was nooit zijn bedoeling om haar te doden. Tijdens een nieuw verhoor door de politie vertelde hij dat "iemand" die fatale nacht op straat een blikje naar hem zou hebben gegooid en dat kon hij "niet over zijn kant laten gaan".
De advocaat-generaal noemde dit verhaal dinsdag "volstrekt ongeloofwaardig". "T. is, na het bekijken van porno, onder invloed van cocaïne en alcohol, op zijn scooter gestapt en op zoek gegaan naar een slachtoffer."
De familie van Barendregt hekelde dat T. zegt openheid te willen geven, maar dat vervolgens niet doet. Dat hij in hoger beroep is gegaan, noemt haar moeder "een dolk in mijn rug". "Het extra leed dat hij ons hiermee heeft aangedaan, is onbeschrijflijk", zei haar vader. Haar oudere broer zei dat T. "geen greintje medeleven of respect toont voor het leven dat hij heeft ontnomen".
Motief
De advocaten van T. hebben voor een lagere gevangenisstraf gepleit, zodat de tbs-behandeling eerder kan beginnen.
Een motief voor het doden van Barendregt is nooit duidelijk geworden. Ze lijkt een willekeurig slachtoffer.
Uitspraak
Het hof doet uitspraak op 10 oktober.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland is onvoldoende voorbereid op crisissituaties die door extreme hitte worden veroorzaakt. Dat schrijft het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV) op basis van een eerste en korte analyse van de hittegolf van eind juni. Het pleit voor een landelijk crisisplan voor hitte.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanhoudende droogte en de steeds lagere wateraanvoer uit de grote rivieren is het voorlopig niet nodig om extra landelijke of bovenregionale maatregelen te nemen. Dat melden diverse ministeries, Rijkswaterstaat, de Unie van Waterschappen en de drinkwaterbedrijven na hun wekelijkse overleg, waarin ze de situatie rond de droogte bespreken. Sinds half juli is sprake van een watertekort in Nederland.
4 uur geledenLOBITH (ANP) - De Rijn heeft nog nooit zo laag gestaan. Op donderdag werd bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenkomt, een waterpeil gemeten van 6,47 meter boven NAP, laten data van Rijkswaterstaat zien. Daarmee is het laagterecord van 6,48 meter uit augustus 2022 verbroken. De metingen begonnen in 1866.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.
4 uur geleden