Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'18 bruinvissen dood na Duitse oefening'

'18 bruinvissen dood na Duitse oefening'

HANNOVER (ANP) - Een oefening van de Duitse marine in de Oostzee heeft tot verontwaardiging geleid van dierenbeschermers. De marine blies tijdens een manoeuvre oude mijnen op. De dierenbeschermers melden dat daarna achttien dode bruinvissen zijn gevonden.

Volgens de Duitse omroep NDR was de oefening in de Fehmarnbelt, een zeegebied waar de beschermde bruinvis leeft. De oefening was eind augustus, terwijl juist in de zomer is de voortplantingstijd van deze zeldzame soort is.

In de daaropvolgende weken telden dierenrechtenactivisten achttien dode bruinvissen in de regio. Zij spreken over schending van natuurbeschermingswetgeving. De doodsoorzaak van de dieren wordt momenteel onder meer onderzocht door de Universiteit van Hannover.

De Duitse marine blies Britse zeemijnen uit de Eerste Wereldoorlog op. Volgens de Duitse defensie is de oefening niet geheel volgens plan verlopen.

Meer uit Buitenland

Krant: Musk stelde Trump voor om Starlink in Oekraïne te beperken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.

10 minuten geleden
EU-leiders vragen Brussel te kijken naar extra geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.

26 minuten geleden
Ontbossing in Braziliaanse Amazone op laagste niveau ooit gemeten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.

31 minuten geleden
VS ontkennen inperken van satellietnetwerk Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.

1 uur geleden
Fox News: nieuwe woordvoerder Witte Huis weg

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.

2 uur geleden
Poetin kondigt komst 'veiligheidszone' aan bij grens

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.

2 uur geleden
Derde ebolabesmetting vastgesteld in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.

2 uur geleden