17.000 zelfgemaakte mondmaskers verdeeld in gevangenissen België
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de Belgische gevangenissen zijn 17.000 mondmaskers verdeeld onder het personeel en onder de gedetineerden die werken in de voedingsketen. Het gaat om mondmaskers die door gedetineerden zelf werden genaaid, in de ateliers van de gevangenissen. Dat meldt de woordvoerster van het Gevangeniswezen.
Naar aanleiding van de corona-uitbraak hebben gedetineerden zich de afgelopen weken achter de naaimachine gezet om mondmaskers te produceren. Normaal gesproken worden daar kussenslopen, parasols, hemden, sweaters en broeken gemaakt. Burgers en bedrijven hadden voor de actie extra naaimachines geschonken.
De coronacrisis heeft de afgelopen weken her en der tot onrust in gevangenissen geleid. "Dit zorgt ervoor dat zowel het personeel als de gedetineerden zich beter beschermd voelen", aldus de woordvoerster. Er zijn in België vier gedetineerden die positief op het longvirus hebben getest.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
9 uur geleden