17.000 zelfgemaakte mondmaskers verdeeld in gevangenissen België
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de Belgische gevangenissen zijn 17.000 mondmaskers verdeeld onder het personeel en onder de gedetineerden die werken in de voedingsketen. Het gaat om mondmaskers die door gedetineerden zelf werden genaaid, in de ateliers van de gevangenissen. Dat meldt de woordvoerster van het Gevangeniswezen.
Naar aanleiding van de corona-uitbraak hebben gedetineerden zich de afgelopen weken achter de naaimachine gezet om mondmaskers te produceren. Normaal gesproken worden daar kussenslopen, parasols, hemden, sweaters en broeken gemaakt. Burgers en bedrijven hadden voor de actie extra naaimachines geschonken.
De coronacrisis heeft de afgelopen weken her en der tot onrust in gevangenissen geleid. "Dit zorgt ervoor dat zowel het personeel als de gedetineerden zich beter beschermd voelen", aldus de woordvoerster. Er zijn in België vier gedetineerden die positief op het longvirus hebben getest.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
11 uur geleden