17.000 zelfgemaakte mondmaskers verdeeld in gevangenissen België
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de Belgische gevangenissen zijn 17.000 mondmaskers verdeeld onder het personeel en onder de gedetineerden die werken in de voedingsketen. Het gaat om mondmaskers die door gedetineerden zelf werden genaaid, in de ateliers van de gevangenissen. Dat meldt de woordvoerster van het Gevangeniswezen.
Naar aanleiding van de corona-uitbraak hebben gedetineerden zich de afgelopen weken achter de naaimachine gezet om mondmaskers te produceren. Normaal gesproken worden daar kussenslopen, parasols, hemden, sweaters en broeken gemaakt. Burgers en bedrijven hadden voor de actie extra naaimachines geschonken.
De coronacrisis heeft de afgelopen weken her en der tot onrust in gevangenissen geleid. "Dit zorgt ervoor dat zowel het personeel als de gedetineerden zich beter beschermd voelen", aldus de woordvoerster. Er zijn in België vier gedetineerden die positief op het longvirus hebben getest.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
39 minuten geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
12 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
13 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
14 uur geleden