Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'1700 ic-bedden is mogelijk, wel ten koste van reguliere zorg'

'1700 ic-bedden is mogelijk, wel ten koste van reguliere zorg'

ROTTERDAM (ANP) - Het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) gaat er nog steeds van uit dat het mogelijk is om de capaciteit op de intensive cares uit te breiden tot 1700 bedden, mocht dat nodig zijn. Artsen van ziekenhuizen in Assen en Groningen toonden zich daar in het AD sceptisch over, maar een woordvoerster van het LNAZ laat weten dat "het kan als de nood aan de man is".

"Dan moet je wel absoluut de reguliere zorg afschalen en anders gaan werken", aldus de woordvoerster. "Dat vraagt wel wat. Het aantal verpleegkundigen is de bottleneck. Maar als het moet, dan moet het. Dat hebben we zo afgesproken. De plannen liggen er, maar op dit moment is het niet aan de orde. Laten we hopen dat het ook niet aan de orde komt", benadrukt ze. Bij het LNAZ zijn alle regionale netwerken voor de acute zorg aangesloten.

De ziekenhuizen in het land zien het aantal Covid-19-patiënten al een tijdje toenemen. Volgens de laatste cijfers behandelen ze 2342 mensen die ziek zijn geworden door het coronavirus, van wie er 675 op de ic liggen. Dat zijn de hoogste aantallen sinds eind januari. Het aantal ic-bedden wordt de komende tijd verder uitgebreid, in eerste instantie van 1350 naar 1450.

Voorzitter Ernst Kuipers van het LNAZ zei maandag nog dat het de komende weken zeker drukker zal worden, maar hij verwacht dat "we echt wegblijven van code zwart". Dat is de situatie waarin ziekenhuizen capaciteit tekortkomen om iedereen te helpen.

Diederik Gommers, de voorzitter van de Nederlandse Vereniging Intensive Care (NVIC), zei tegen het AD dat eventuele uitbreiding tot 1700 bedden moeilijk kan worden. Over verwachte aantallen bedden deed hij geen uitspraken. "Op veel ic's bestaan zorgen over de capaciteit, dat klopt. En als alle 75 ic's in Nederland twee, vijf of tien bedden minder kunnen leveren dan afgesproken, heb je een probleem."

Meer uit Gezond

RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

3 dagen geleden
Berendsen overlegt met WHO en Spanje over verdere stappen Hondius

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".

3 dagen geleden
Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

3 dagen geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

3 dagen geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

3 dagen geleden
WHO: hantavirus op cruiseschip lijkt niet op begin covid-pandemie

GENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.

3 dagen geleden
LUMC bereidt mogelijke komst patiënt cruiseschip voor

DEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."

3 dagen geleden