Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

17 Rembrandts uit particuliere collectie in 2025 naar Amsterdam

17 Rembrandts uit particuliere collectie in 2025 naar Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Alle zeventien Rembrandts uit The Leiden Collection zijn in 2025 te zien in een tentoonstelling in Amsterdam, maakt de Hermitage Amsterdam maandag bekend. "Niet eerder waren alle zeventien Rembrandts uit deze collectie in één tentoonstelling te bewonderen", aldus het museum, dat vanaf 1 september verdergaat onder de naam H'ART Museum.

De tentoonstelling is ter ere het 750-jarig bestaan van de hoofdstad in 2025. Hoogtepunt van de collectie is onder meer Zelfportret met ogen in schaduw, een portret van een jonge Rembrandt uit 1634. Ook zal de De flauwgevallen patiënt (1624-1625) te zien zijn, een verloren gewaand schilderij dat in 2015 op een Amerikaanse veiling opdook.

The Leiden Collection is van het New Yorkse verzamelaarsechtpaar Thomas S. Kaplan en Daphne Recanati Kaplan. Zij bezitten de grootste particuliere collectie van Nederlandse zeventiende-eeuwse kunst ter wereld.

35 Rembrandts

In de Hermitage zijn sinds februari al enkele Rembrandts uit The Leiden Collection te zien, in de tentoonstelling Rembrandt en zijn tijdgenoten. Veel van de 35 schilderijen in de tentoonstelling waren al decennia niet in Nederland geweest.

In de tentoonstelling staat Rembrandts werk Minerva in haar studeerkamer (1635) centraal. Naast werken van Rembrandt (1606-1669) toont de expositie schilderijen van zijn leermeester, Pieter Lastman, van leerlingen en volgelingen, onder wie Ferdinand Bol en Arent de Gelder, en tijdgenoten als Carel Fabritius en Jan Steen. De tentoonstelling is te zien tot en met 27 augustus.

Best bezochte tentoonstelling

Recentelijk leende het echtpaar Jonge vrouw aan het virginaal van Johannes Vermeer uit aan het Rijksmuseum voor de tentoonstelling Vermeer, waar de grootste collectie schilderijen van de Delftse schilder te zien was. De Vermeer-tentoonstelling was de best bezochte tentoonstelling van het museum.

Meer uit Binnenland

Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

1 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

2 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

2 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

5 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

5 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

6 uur geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

7 uur geleden