Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

17 Rembrandts uit particuliere collectie in 2025 naar Amsterdam

17 Rembrandts uit particuliere collectie in 2025 naar Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Alle zeventien Rembrandts uit The Leiden Collection zijn in 2025 te zien in een tentoonstelling in Amsterdam, maakt de Hermitage Amsterdam maandag bekend. "Niet eerder waren alle zeventien Rembrandts uit deze collectie in één tentoonstelling te bewonderen", aldus het museum, dat vanaf 1 september verdergaat onder de naam H'ART Museum.

De tentoonstelling is ter ere het 750-jarig bestaan van de hoofdstad in 2025. Hoogtepunt van de collectie is onder meer Zelfportret met ogen in schaduw, een portret van een jonge Rembrandt uit 1634. Ook zal de De flauwgevallen patiënt (1624-1625) te zien zijn, een verloren gewaand schilderij dat in 2015 op een Amerikaanse veiling opdook.

The Leiden Collection is van het New Yorkse verzamelaarsechtpaar Thomas S. Kaplan en Daphne Recanati Kaplan. Zij bezitten de grootste particuliere collectie van Nederlandse zeventiende-eeuwse kunst ter wereld.

35 Rembrandts

In de Hermitage zijn sinds februari al enkele Rembrandts uit The Leiden Collection te zien, in de tentoonstelling Rembrandt en zijn tijdgenoten. Veel van de 35 schilderijen in de tentoonstelling waren al decennia niet in Nederland geweest.

In de tentoonstelling staat Rembrandts werk Minerva in haar studeerkamer (1635) centraal. Naast werken van Rembrandt (1606-1669) toont de expositie schilderijen van zijn leermeester, Pieter Lastman, van leerlingen en volgelingen, onder wie Ferdinand Bol en Arent de Gelder, en tijdgenoten als Carel Fabritius en Jan Steen. De tentoonstelling is te zien tot en met 27 augustus.

Best bezochte tentoonstelling

Recentelijk leende het echtpaar Jonge vrouw aan het virginaal van Johannes Vermeer uit aan het Rijksmuseum voor de tentoonstelling Vermeer, waar de grootste collectie schilderijen van de Delftse schilder te zien was. De Vermeer-tentoonstelling was de best bezochte tentoonstelling van het museum.

Meer uit Binnenland

Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

40 minuten geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

2 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

2 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

12 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

14 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

18 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

21 uur geleden