Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

17 miljoen euro voor CO2-melders in elke klas

17 miljoen euro voor CO2-melders in elke klas

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) trekt in totaal 17 miljoen euro extra uit, zodat iedere schoolklas in het basis- en voortgezet onderwijs een CO2-melder kan aanschaffen. Scholen die al een CO2-meter hebben gekocht, krijgen de kosten hiervoor alsnog vergoed.

In totaal gaat het om ongeveer 115.000 klassen die een meter nodig hebben, zegt een woordvoerder. Hen wordt aangeraden deze via een specialistische aanbieder te kopen, omdat de meter bijvoorbeeld een infraroodsensor dient te hebben. Het gaat om een "dringend advies", aldus de zegsvrouw. "Maar de scholen hebben hier zelf om gevraagd, dus we gaan ervan uit dat ze dit advies opvolgen."

Ook komt er een hulplijn voor scholen die advies nodig hebben hoe ze hun ventilatie op orde moeten krijgen en een "spoeddienst" die "helpt met ventilatie op de korte termijn", aldus het ministerie. Lukt het scholen niet om hun luchtkwaliteit op peil te krijgen, dan kunnen ze bellen met de hulplijn, zegt de woordvoerder. Als er ook daarna nog geen verbeteringen zijn, kan er iemand van de spoeddienst langskomen.

Ventilatie

Het ministerie heeft de afspraken over ventilatie gemaakt met de PO- en VO-raad, die het basis- en middelbaar onderwijs vertegenwoordigen, en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Scholen kunnen bij de gemeente subsidie krijgen voor het verbeteren van ventilatie. Hier trok het kabinet eerder 360 miljoen euro voor uit.

Goede ventilatie op scholen is al sinds het begin van de coronacrisis een probleem. Het kabinet kwam in oktober 2020 met subsidie, maar nog steeds is bij ongeveer de helft van de scholen de ventilatie niet op orde, meldde de Algemene Vereniging Schoolleiders vorige maand. Minister Dennis Wiersma (Onderwijs) erkent dat het "gewoon snel beter" moet. De onderwijsraden en de VNG zeggen blij te zijn met de aanpak, maar vinden wel dat er nog meer nodig is.

Meer uit Binnenland

Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

1 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

2 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

3 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

4 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

5 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

6 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

8 uur geleden