17-jarige aangehouden voor belagen NOS-beveiliger op Urk
URK (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Urk is aangehouden op verdenking van mishandeling van de beveiliger van een cameraploeg van de NOS, die daar verslag deed van brandstichting bij de GGD-teststraat.
De NOS-beveiliger werd zondag 24 januari met een bijtend goedje in het gezicht gespoten. Na tips en onderzoek kwam de 17-jarige verdachte in beeld. Hij is dinsdag aangehouden en na verhoor weer op vrije voeten gesteld, meldt de politie donderdag. Hij blijft verdachte.
Vorige week dinsdag werden een 16-jarige jongen uit Emmeloord en een man van 20 jaar uit Urk opgepakt op verdenking van brandstichting in een GGD-teststraat op Urk. Eerder is daarvoor al een 21-jarige man uit Emmeloord aangehouden.
Tips
De politie kwam op het spoor van de verdachten door tips na uitzendingen van Opsporing Verzocht en Bureau Flevoland en eigen recherchewerk.
De teststraat ging in vlammen op tijdens rellen vanwege de komst van de avondklok op 23 januari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
14 uur geleden