Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

17 Ernstig gewonden bij ongeluk met stoeltjeslift in Aragón

17 Ernstig gewonden bij ongeluk met stoeltjeslift in Aragón

ASTÚN/ZARAGOZA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bij een ongeluk met een stoeltjeslift in de Spaanse Pyreneeën in de regio Aragón zijn volgens regionale autoriteiten zeventien mensen ernstig of zeer ernstig gewond geraakt. In totaal zouden er ruim dertig gewonden zijn.

De lift begaf het door nog onbekende redenen. Volgens de politie lijkt het erop dat zich een breuk heeft voorgedaan in een zwaar belast deel waar een wiel de kabels draagt van de stoeltjeslift in het skioord Astún, vlak bij de Franse grens.

Hierdoor ontstond kennelijk een plotselinge spanning op het apparaat en was er een schok die de lift volkomen ontregelde en een draagkabel deed ontsporen. Tientallen mensen moeten uit de stoeltjes worden ontzet en er sprongen ook mensen in paniek zelf uit de stoeltjes.

Het is niet bekend welke nationaliteiten de slachtoffers hebben. Volgens lokale media is het skioord ten noorden van Jaca vooral populair bij mensen uit de regio die er in het weekend komen skiën.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

2 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

2 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

13 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

13 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

13 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

14 uur geleden