
17 Ernstig gewonden bij ongeluk met stoeltjeslift in Aragón
ASTÚN/ZARAGOZA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bij een ongeluk met een stoeltjeslift in de Spaanse Pyreneeën in de regio Aragón zijn volgens regionale autoriteiten zeventien mensen ernstig of zeer ernstig gewond geraakt. In totaal zouden er ruim dertig gewonden zijn.
De lift begaf het door nog onbekende redenen. Volgens de politie lijkt het erop dat zich een breuk heeft voorgedaan in een zwaar belast deel waar een wiel de kabels draagt van de stoeltjeslift in het skioord Astún, vlak bij de Franse grens.
Hierdoor ontstond kennelijk een plotselinge spanning op het apparaat en was er een schok die de lift volkomen ontregelde en een draagkabel deed ontsporen. Tientallen mensen moeten uit de stoeltjes worden ontzet en er sprongen ook mensen in paniek zelf uit de stoeltjes.
Het is niet bekend welke nationaliteiten de slachtoffers hebben. Volgens lokale media is het skioord ten noorden van Jaca vooral populair bij mensen uit de regio die er in het weekend komen skiën.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de "gedwongen verplaatsingen" van de Palestijnen in de Gazastrook veroordeeld. Hij sprak woensdag tijdens de wekelijkse audiëntie zijn solidariteit uit met de bevolking, die volgens hem in "onacceptabele omstandigheden" leeft.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een pakket aan maatregelen tegen Israël gepresenteerd. De handelsvoordelen voor export naar de EU worden opgeschort, wat betekent dat er importtarieven op onder meer fruit en groenten worden geheven. Twee extremistische ministers, een aantal Israëlische kolonisten en een aantal Hamasleiders worden op de sanctielijst gezet. Hun tegoeden worden bevroren en ze mogen niet naar de EU reizen.
11 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht zegt vanuit de lucht al meer dan 150 doelen te hebben geraakt in Gaza-Stad sinds daar maandag op dinsdagnacht het grondoffensief is begonnen. De aanvallen zijn ter ondersteuning van de grondtroepen die door de stad heen trekken.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement gezegd dat hij "wezenlijke veranderingen" in de samenleving voorziet. De beslissingen die voor ons liggen, gaan volgens de kanselier "niet om details, maar om zeer wezenlijke zaken". Merz sprak tijdens het algemene debat over zijn regeringsbegroting.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe tijdelijke vluchtroute te openen waar bewoners van Gaza-Stad gebruik van kunnen maken. De aankondiging komt een dag nadat Israël het grondoffensief in Gaza is gestart.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, zegt dat uit tests is gebleken dat haar man is vergiftigd. Ze schrijft op X dat het is gelukt om biologisch materiaal van Navalny uit Rusland te smokkelen en dat twee laboratoria onafhankelijk van elkaar tot de conclusie zijn gekomen dat het gaat om vergiftiging.
2 uur geledenCUSCO (ANP/AFP) - De Peruaanse autoriteiten evacueren honderden toeristen uit de beroemde Inkaruïnes van Machu Picchu. Dinsdag zijn ongeveer 1550 toeristen geëvacueerd en er zitten er nog steeds negenhonderd vast. De historische plek op meer dan 2400 meter hoogte ligt geïsoleerd in de Andes. Een plaatselijke ruzie over de exploitatie van buslijnen heeft sinds maandag betogers op de been gebracht die spoorrails blokkeren van de trein die toeristen van en naar Aguas Calientes in de buurt van de voormalige Inkahoofdstad Machu Picchu brengt.
3 uur geleden