Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

17 Ernstig gewonden bij ongeluk met stoeltjeslift in Aragón

17 Ernstig gewonden bij ongeluk met stoeltjeslift in Aragón

ASTÚN/ZARAGOZA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bij een ongeluk met een stoeltjeslift in de Spaanse Pyreneeën in de regio Aragón zijn volgens regionale autoriteiten zeventien mensen ernstig of zeer ernstig gewond geraakt. In totaal zouden er ruim dertig gewonden zijn.

De lift begaf het door nog onbekende redenen. Volgens de politie lijkt het erop dat zich een breuk heeft voorgedaan in een zwaar belast deel waar een wiel de kabels draagt van de stoeltjeslift in het skioord Astún, vlak bij de Franse grens.

Hierdoor ontstond kennelijk een plotselinge spanning op het apparaat en was er een schok die de lift volkomen ontregelde en een draagkabel deed ontsporen. Tientallen mensen moeten uit de stoeltjes worden ontzet en er sprongen ook mensen in paniek zelf uit de stoeltjes.

Het is niet bekend welke nationaliteiten de slachtoffers hebben. Volgens lokale media is het skioord ten noorden van Jaca vooral populair bij mensen uit de regio die er in het weekend komen skiën.

Meer uit Buitenland

Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

27 minuten geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

1 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

2 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

2 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

2 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

3 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

6 uur geleden