
16,2 miljoen euro opgehaald tijdens 15e editie Alpe d'HuZes
TILBURG (ANP) - Deelnemers aan de Alpe d'HuZes hebben dit jaar ruim 16,2 miljoen euro opgehaald voor de strijd tegen kanker. Aan de vijftiende editie hebben 5000 fietsers en lopers in Frankrijk de berg Alpe d’Huez een tot zes keer beklommen.
Vanwege de coronapandemie moest het evenement twee keer verplaatst worden. "Het was prachtig om Alpe d’HuZes weer echt in Frankrijk te houden", zegt Erik Jutstra, voorzitter van Stichting Alpe d'HuZes. "De beleving was daardoor mogelijk nog groter. Ik ben ook erg blij met het behaalde resultaat", aldus Jutstra.
De beklimming van de berg startte in het Franse plaatsje Le Bourg d’Oisans. Vanaf daar begonnen deelnemers aan de 14 kilometer lange route die 21 haarspeldbochten kent. In totaal overbruggen deelnemers 1061 hoogtemeters. De berg staat symbool voor de moeilijke route die kankerpatiënten moeten afleggen.
De afgelopen vijftien jaar werd er ruim 183,6 miljoen euro opgehaald. KWF beheert de opbrengsten van Alpe d'HuZes.
Meer uit Binnenland
DOETINCHEM (ANP) - In het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gelden geen voorzorgsmaatregelen meer tegen de VRE-bacterie. Drie patiënten hadden die darmbacterie opgelopen, maar in de afgelopen maand zijn geen nieuwe besmettingen meer vastgesteld, meldt het ziekenhuis donderdag.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De 29-jarige vrouw en haar 5-jarige dochter die maandag dood werden gevonden in een woning in de Vincent van Goghstraat in Terneuzen zijn vermoedelijk niet door toedoen van iemand anders om het leven gekomen. De politie meldt donderdag dat er op dit moment geen aanwijzingen zijn voor betrokkenheid van een "derde partij bij dit treurige incident".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair ministers Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) en Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB) hebben excuses aangeboden aan de nabestaanden van slachtoffers van de ramp met het schip Van Imhoff in 1942. Dit deden ze tijdens de presentatie van een boek over de ramp in Den Haag.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hart van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema gaat uit naar Amsterdammers "die de afgelopen twee jaar in grote angst hebben geleefd over hun dierbaren in Israël en Palestina", meldt zij op sociale media in reactie op het aangekondigde akkoord tussen Israël en Hamas. "En met hen hoop ik dat de vrede zich doorzet en rechtvaardig zal zijn", aldus de burgemeester.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische regering heeft ingestemd met het terugsturen van twee oudere Nederlanders die gevangen zitten voor drugsdelicten, onder wie een ter dood veroordeelde. Het besluit kwam tot stand nadat de Indonesische minister van Justitie en Mensenrechten, Yusril Ihza Mahendra, in Jakarta een ontmoeting had met de Nederlandse demissionaire minister van Buitenlandse Zaken, David van Weel.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep een levenslange celstraf geëist tegen drie verdachten van de moord op Peter R. de Vries in 2021. Het gaat om de twee vermeende uitvoerders, Delano G. (26) en Kamil E. (39) en de man die hen zou hebben aangestuurd, Krystian M. (30).
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep opnieuw een levenslange celstraf geëist tegen Kamil E., de vermeende chauffeur in de zaak van de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries.
7 uur geleden