1600 stempassen niet bezorgd bij inwoners Goirle
GOIRLE (ANP) - Ongeveer 1600 inwoners uit de wijk De Hellen in de Brabantse plaats Goirle hebben hun stempas voor de Tweede Kamerverkiezingen nog niet gekregen. Dit komt door een fout in de postbezorging, zo meldt de gemeente. "Intussen is duidelijk dat deze stempassen niet meer komen. De niet bezorgde stempassen zijn ongeldig gemaakt."
Er worden vervangende stempassen gemaakt en verstuurd, wat door de gemeente een "flinke klus" wordt genoemd. "In goede samenwerking tussen gemeente, drukker en PostNL is het haalbaar. PostNL heeft beloofd dat ze extra alert zijn op de juiste bezorging van deze nieuwe zending."
De fout betekent dat de leden van de stembureaus extra moeten opletten als het gaat om de geldigheid van de stempassen. Burgemeester Mark van Stappershoef meldt dat hij enorm baalt van de situatie. "Helaas kunnen we dit als gemeente niet voorkomen. We gaan vanzelfsprekend wel zorgen dat alle kiezers uit de gemeente Goirle kunnen stemmen op 22 november."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."
12 uur geleden