Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1,6 miljoen handtekeningen voor ontnemen stemrecht AfD-leider

1,6 miljoen handtekeningen voor ontnemen stemrecht AfD-leider

BERLIJN (ANP/DPA) - 1,6 miljoen Duitsers hebben een petitie getekend om rechten af te pakken van Björn Höcke, een van de leiders van de uiterst rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De ondertekenaars willen dat hij zijn stemrecht verliest en dat hij zich niet meer verkiesbaar mag stellen.

Höcke is door Duitse veiligheidsdiensten aangemerkt als een uiterst rechtse extremist. Hij leidt de AfD in de oostelijke deelstaat Thüringen. Daar staat de partij hoog in de peilingen en kan AfD in september zelfs de grootste worden bij de deelstaatsverkiezingen.

De opstellers van de petitie doen een beroep op de grondwet om Höcke zijn kiesrecht te ontnemen. Ze willen de verzamelde handtekeningen donderdag aanbieden aan parlementariërs, in de hoop dat zij naar het Constitutionele Hof stappen. Dat zou moeten beslissen of Höcke mee mag doen aan verkiezingen.

De petitie staat al twee maanden open, maar het aantal ondertekenaars heeft de afgelopen weken een vlucht genomen. Honderdduizenden Duitsers zijn de straat op gegaan tegen extreemrechts na onthullingen over een bijeenkomst waar was gesproken over massadeportaties van migranten en mensen met een migratieachtergrond. Daarbij waren ook AfD-politici, waardoor die partij het belangrijkste mikpunt werd van de massale protesten.

Meer uit Buitenland

Duitse aanklager eist 15 jaar cel tegen voormalig RAF-lid

VERDEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen terwijl ze op de vlucht was.

3 minuten geleden
BBC: twee Joodse mannen neergestoken in Londen, man gearresteerd

LONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.

8 minuten geleden
Europarlementariërs mogen zich bij zwangerschap laten vervangen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.

1 uur geleden
Oekraïne: tanker en olieinstallatie diep in Rusland aangevallen

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.

1 uur geleden
VN: Iran executeerde zeker 21 mensen sinds uitbreken oorlog

NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Rapport: minder regenwoud weg in 2025, maar brandrisico groeit

WASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.

2 uur geleden
Frankrijk roept eigen burgers op tot vertrek uit Mali

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.

2 uur geleden