1,6 miljoen handtekeningen voor ontnemen stemrecht AfD-leider
BERLIJN (ANP/DPA) - 1,6 miljoen Duitsers hebben een petitie getekend om rechten af te pakken van Björn Höcke, een van de leiders van de uiterst rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De ondertekenaars willen dat hij zijn stemrecht verliest en dat hij zich niet meer verkiesbaar mag stellen.
Höcke is door Duitse veiligheidsdiensten aangemerkt als een uiterst rechtse extremist. Hij leidt de AfD in de oostelijke deelstaat Thüringen. Daar staat de partij hoog in de peilingen en kan AfD in september zelfs de grootste worden bij de deelstaatsverkiezingen.
De opstellers van de petitie doen een beroep op de grondwet om Höcke zijn kiesrecht te ontnemen. Ze willen de verzamelde handtekeningen donderdag aanbieden aan parlementariërs, in de hoop dat zij naar het Constitutionele Hof stappen. Dat zou moeten beslissen of Höcke mee mag doen aan verkiezingen.
De petitie staat al twee maanden open, maar het aantal ondertekenaars heeft de afgelopen weken een vlucht genomen. Honderdduizenden Duitsers zijn de straat op gegaan tegen extreemrechts na onthullingen over een bijeenkomst waar was gesproken over massadeportaties van migranten en mensen met een migratieachtergrond. Daarbij waren ook AfD-politici, waardoor die partij het belangrijkste mikpunt werd van de massale protesten.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
7 uur geleden