Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1,6 miljoen handtekeningen voor ontnemen stemrecht AfD-leider

1,6 miljoen handtekeningen voor ontnemen stemrecht AfD-leider

BERLIJN (ANP/DPA) - 1,6 miljoen Duitsers hebben een petitie getekend om rechten af te pakken van Björn Höcke, een van de leiders van de uiterst rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De ondertekenaars willen dat hij zijn stemrecht verliest en dat hij zich niet meer verkiesbaar mag stellen.

Höcke is door Duitse veiligheidsdiensten aangemerkt als een uiterst rechtse extremist. Hij leidt de AfD in de oostelijke deelstaat Thüringen. Daar staat de partij hoog in de peilingen en kan AfD in september zelfs de grootste worden bij de deelstaatsverkiezingen.

De opstellers van de petitie doen een beroep op de grondwet om Höcke zijn kiesrecht te ontnemen. Ze willen de verzamelde handtekeningen donderdag aanbieden aan parlementariërs, in de hoop dat zij naar het Constitutionele Hof stappen. Dat zou moeten beslissen of Höcke mee mag doen aan verkiezingen.

De petitie staat al twee maanden open, maar het aantal ondertekenaars heeft de afgelopen weken een vlucht genomen. Honderdduizenden Duitsers zijn de straat op gegaan tegen extreemrechts na onthullingen over een bijeenkomst waar was gesproken over massadeportaties van migranten en mensen met een migratieachtergrond. Daarbij waren ook AfD-politici, waardoor die partij het belangrijkste mikpunt werd van de massale protesten.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

46 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 uur geleden