1,6 miljoen handtekeningen voor ontnemen stemrecht AfD-leider
BERLIJN (ANP/DPA) - 1,6 miljoen Duitsers hebben een petitie getekend om rechten af te pakken van Björn Höcke, een van de leiders van de uiterst rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De ondertekenaars willen dat hij zijn stemrecht verliest en dat hij zich niet meer verkiesbaar mag stellen.
Höcke is door Duitse veiligheidsdiensten aangemerkt als een uiterst rechtse extremist. Hij leidt de AfD in de oostelijke deelstaat Thüringen. Daar staat de partij hoog in de peilingen en kan AfD in september zelfs de grootste worden bij de deelstaatsverkiezingen.
De opstellers van de petitie doen een beroep op de grondwet om Höcke zijn kiesrecht te ontnemen. Ze willen de verzamelde handtekeningen donderdag aanbieden aan parlementariërs, in de hoop dat zij naar het Constitutionele Hof stappen. Dat zou moeten beslissen of Höcke mee mag doen aan verkiezingen.
De petitie staat al twee maanden open, maar het aantal ondertekenaars heeft de afgelopen weken een vlucht genomen. Honderdduizenden Duitsers zijn de straat op gegaan tegen extreemrechts na onthullingen over een bijeenkomst waar was gesproken over massadeportaties van migranten en mensen met een migratieachtergrond. Daarbij waren ook AfD-politici, waardoor die partij het belangrijkste mikpunt werd van de massale protesten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
2 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
3 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
7 uur geleden