16-jarig slachtoffer steekincident Helmond overleden
HELMOND (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in Helmond in de nacht van dinsdag op woensdag is overleden, meldt de politie. De 16-jarige jongen overleed woensdagochtend in het ziekenhuis.
Agenten kregen rond middernacht een melding van een steekincident aan de Watermolenwal. Het slachtoffer werd verderop ernstig gewond aangetroffen.
Een 20-jarige man uit Helmond is opgepakt. Hij stond vlak bij het slachtoffer, meldt de politie. De man wordt verdacht van betrokkenheid bij het steekincident.
De politie houdt er "sterk rekening mee" dat er voorafgaand aan het steekincident een ruzie was. De verdachte en het slachtoffer kenden elkaar.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Friesland heeft over 25 jaar een groot gemaal en extra waterbergingen nodig om overstromingen te voorkomen. Dat concludeert Wetterskip Fryslân, na een berekening van de effecten van het veranderende klimaat op zijn watersysteem. Door de stijgende zeespiegel en toenemende weersextremen, zoals nattere winters, wordt het volgens het waterschap op een bepaald moment onmogelijk om met de huidige maatregelen nog genoeg water af te voeren naar de zee.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook deze week zijn er inloopbijeenkomsten in het Gelderse Overasselt, waar inwoners vorige week te maken kregen met een grote schietpartij. De samenkomsten zijn bedoeld voor mensen die misschien hun verhaal kwijt willen, vragen hebben of willen praten over wat ze hebben meegemaakt met Slachtofferhulp Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kan nog jaren duren voordat Ongehoord Nederland (ON!) definitief uit het publieke bestel verdwijnt. Dat zegt Radboud Ribbert, advocaat gespecialiseerd in mediarecht, tegen het ANP. Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de vergunning van aspirant-omroep ON! in te trekken, maar dat betekent niet dat de omroep ook snel van de buis is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert zegt geen andere keus te hebben dan de erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken nadat het Commissariaat voor de Media heeft geoordeeld dat de omroep zich structureel niet aan de wet houdt. "Na een dergelijk zwaar oordeel moet de minister volgende de mediawet de erkenning van een omroep intrekken", schrijft ze. Als extra argumenten draagt de D66-minister aan dat de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) heeft verzocht om in te grijpen en dat het commissariaat binnen één jaar twee sancties heeft opgelegd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een week na de gewelddadigheden in Overasselt merkt de politie dat mensen in de wijde omgeving van de plaats waakzaam en alert zijn. Zo werden in de buurt van de Gelderse plaats schoten gehoord, waarop de politie vaststelde dat die knallen van jagers kwamen. Hun is gevraagd het gebied voorlopig te vermijden.
2 uur geleden