Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

16 jaar cel voor filmproducent Weinstein wegens verkrachting

16 jaar cel voor filmproducent Weinstein wegens verkrachting

LOS ANGELES (ANP/AFP/DPA) - De bekende voormalige Amerikaanse filmproducent Harvey Weinstein is tot 16 jaar cel veroordeeld voor verkrachting van een vrouw in Beverly Hills. In 2020 werd hij al tot 23 jaar cel veroordeeld voor seksuele misdrijven.

Een rechter in Los Angeles legde Weinstein (70) de jongste straf op. Een jury daar had hem in december schuldig bevonden aan de verkrachting van een voormalig model en actrice in een hotel in Los Angeles in 2013.

De ooit uiterst invloedrijke en succesvolle Hollywood-producent zal de 16 jaar moeten uitzitten na de straf die een rechter in New York hem drie jaar geleden oplegde wegens aanranding en verkrachting. Het is dus waarschijnlijk dat Weinstein, die in slechte gezondheid verkeert, de rest van zijn leven achter de tralies zal doorbrengen, melden Amerikaanse media.

Weinstein werd de belichaming van seksueel wangedrag door machtige mannen, aangekaart door de #MeToo-beweging in 2017. Hij produceerde onder meer Pulp Fiction, Reservoir Dogs en de The Lord of the Rings-films. Hij gebruikte zijn machtspositie in Hollywood om slachtoffers zo te intimideren dat ze zwegen. Inmiddels verwijten ruim tachtig vrouwen hem seksueel misbruik.

Meer uit Buitenland

België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

18 minuten geleden
Bronnen: Europa moet aandeel VS in verdediging in 2027 overnemen

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.

51 minuten geleden
Politieke partijen in België willen boycot songfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.

1 uur geleden
Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

1 uur geleden
Buitenlandbeleidsplan Trump hard voor 'ondemocratisch' Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.

2 uur geleden
Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

4 uur geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

5 uur geleden