Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

16 jaar cel voor filmproducent Weinstein wegens verkrachting

16 jaar cel voor filmproducent Weinstein wegens verkrachting

LOS ANGELES (ANP/AFP/DPA) - De bekende voormalige Amerikaanse filmproducent Harvey Weinstein is tot 16 jaar cel veroordeeld voor verkrachting van een vrouw in Beverly Hills. In 2020 werd hij al tot 23 jaar cel veroordeeld voor seksuele misdrijven.

Een rechter in Los Angeles legde Weinstein (70) de jongste straf op. Een jury daar had hem in december schuldig bevonden aan de verkrachting van een voormalig model en actrice in een hotel in Los Angeles in 2013.

De ooit uiterst invloedrijke en succesvolle Hollywood-producent zal de 16 jaar moeten uitzitten na de straf die een rechter in New York hem drie jaar geleden oplegde wegens aanranding en verkrachting. Het is dus waarschijnlijk dat Weinstein, die in slechte gezondheid verkeert, de rest van zijn leven achter de tralies zal doorbrengen, melden Amerikaanse media.

Weinstein werd de belichaming van seksueel wangedrag door machtige mannen, aangekaart door de #MeToo-beweging in 2017. Hij produceerde onder meer Pulp Fiction, Reservoir Dogs en de The Lord of the Rings-films. Hij gebruikte zijn machtspositie in Hollywood om slachtoffers zo te intimideren dat ze zwegen. Inmiddels verwijten ruim tachtig vrouwen hem seksueel misbruik.

Meer uit Buitenland

VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

57 minuten geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

2 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

2 uur geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

2 uur geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

9 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

11 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

14 uur geleden