Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

16 jaar cel geëist voor moord met spanband op vrouw

16 jaar cel geëist voor moord met spanband op vrouw

ZUTPHEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de rechtbank in Zutphen een celstraf van zestien jaar geëist tegen een 60-jarige man uit Apeldoorn voor de moord op zijn vrouw. Volgens het OM heeft Hameed R. in 2018 zijn vrouw met een spanband gewurgd.

In eerste instantie leek de dood van de vrouw op zelfmoord, onder meer omdat er geen zichtbare sporen van een worsteling waren. Echter, na onderzoek zijn er wat betreft de officier van justitie voldoende aanwijzingen dat de man zijn vrouw heeft gedood. Forensische sporen wijzen er onder meer op dat de band van achteren moet zijn aangebracht. Ook zitten er veel DNA-sporen van de man op de achterkant van het shirt dat de vrouw droeg. Ook is zijn DNA onder haar nagels gevonden, dat zou op een gevecht kunnen duiden.

De man was rond het vermoedelijke tijdstip van overlijden in het huis. Uit de woning is niets weggenomen, doorzocht of verbroken. Een overval of diefstal lijkt daarom niet aan de orde.

Motief zou kunnen zijn dat de twee zouden gaan scheiden. De man was daar erg boos over. In chatberichten schreef hij onder meer dat een van hen zou overlijden. "Ik ben bereid de ultieme prijs te betalen", schreef hij.

Meer uit Binnenland

Volgend jaar meer geneeskundestudenten, maar minder dan geraamd

DEN HAAG (ANP) - Vanaf volgend studiejaar is er plek voor 66 extra geneeskundestudenten. Daarmee draait het kabinet een eerdere verlaging van het aantal opleidingsplekken terug. In totaal is er vanaf 2027 plek voor 3050 studenten, momenteel zijn het er 2984. Het Capaciteitsorgaan adviseerde 3330 plekken.

12 minuten geleden
Dag voor staking streekvervoer blijft impact nog onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het streekvervoer moeten woensdag rekening houden met vertragingen en uitval van treinen en bussen door de landelijke staking in het streekvervoer. Maar wat de precieze impact van de staking gaat zijn, is op dinsdag nog steeds onduidelijk, stellen vervoerders.

1 uur geleden
Asielminister vraagt gemeenten in brief om extra opvangplekken

DEN HAAG (ANP) - De situatie in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is "onhoudbaar", schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan alle gemeenten waarin hij dringend om extra opvangplekken vraagt. Afgelopen week moesten in Ter Apel weer mensen buiten slapen omdat er geen plaats voor hen was.

3 uur geleden
Man aangehouden op verdenking van terrorisme

DEN HAAG (ANP) - Een 20-jarige man uit Capelle aan den IJssel is aangehouden op verdenking van terrorisme. Hij wordt ervan verdacht te hebben gedreigd met een terroristisch misdrijf en het treffen van voorbereidingen daarvoor.

3 uur geleden
Onderzoek: handhaving moeilijker onder nieuwe wet voor omgeving

DEN HAAG (ANP) - Toezicht op regels voor de omgeving is ingewikkelder geworden onder de Omgevingswet, die sinds bijna drie jaar veel van die regels bundelt. Handhavers hebben minder overzicht en minder houvast, schrijft de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan het kabinet.

3 uur geleden
Zeehondenopvang Waddenzee dreigt failliet te gaan

LAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.

15 uur geleden
Smulders, Ostermann en Yentl en de Boer winnen Poelifinario's

DEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.

15 uur geleden