16 jaar cel geëist voor moord met spanband op vrouw
ZUTPHEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de rechtbank in Zutphen een celstraf van zestien jaar geëist tegen een 60-jarige man uit Apeldoorn voor de moord op zijn vrouw. Volgens het OM heeft Hameed R. in 2018 zijn vrouw met een spanband gewurgd.
In eerste instantie leek de dood van de vrouw op zelfmoord, onder meer omdat er geen zichtbare sporen van een worsteling waren. Echter, na onderzoek zijn er wat betreft de officier van justitie voldoende aanwijzingen dat de man zijn vrouw heeft gedood. Forensische sporen wijzen er onder meer op dat de band van achteren moet zijn aangebracht. Ook zitten er veel DNA-sporen van de man op de achterkant van het shirt dat de vrouw droeg. Ook is zijn DNA onder haar nagels gevonden, dat zou op een gevecht kunnen duiden.
De man was rond het vermoedelijke tijdstip van overlijden in het huis. Uit de woning is niets weggenomen, doorzocht of verbroken. Een overval of diefstal lijkt daarom niet aan de orde.
Motief zou kunnen zijn dat de twee zouden gaan scheiden. De man was daar erg boos over. In chatberichten schreef hij onder meer dat een van hen zou overlijden. "Ik ben bereid de ultieme prijs te betalen", schreef hij.
Meer uit Binnenland
VENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.
2 uur geledenVENRAY (ANP) - Premier Rob Jetten heeft woensdag een bezoek gebracht aan Venray. "Bedankt aan iedereen die hier de afgelopen dagen heel hard heeft staan zwoegen en werken", zei hij.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland heeft woensdag een prijs gekregen tijdens de WorldPride in Amsterdam, een internationaal evenement voor lhbtqia'ers. COC ontving een International Pride Award, als "voorvechter van gelijkheid" voor queer personen. De award wordt toegekend door VN-organisatie UNDP en lhbti-organisatie ILGA World.
5 uur geledenWASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.
6 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.
7 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.
9 uur geleden