15.000 bezoekers Dutch GP mogen vanuit duinen naar race kijken
ZANDVOORT (ANP) - Bezoekers van de Formule 1 in Zandvoort kunnen dit jaar weer vanuit de duinen naar de race kijken. De staanplaatsen werden er vorig jaar uitgehaald vanwege coronaregels, waardoor iedereen een vaste zitplaats moest hebben. Nu kunnen verspreid over twee zones op het terrein dagelijks zo'n 15.000 bezoekers vrij rondlopen en dus ook de duinen op.
Er zijn wat aanpassingen gedaan aan het terrein, waar volgende week vrijdag tot en met zondag dagelijks in totaal rond de 105.000 kaartkopers welkom zijn in plaats van de 70.000 van vorig jaar. Achter het rechte stuk bleek het toen bijvoorbeeld te druk, waardoor een tent nu bijvoorbeeld een andere plek heeft gekregen.
Volgens Robert van Overdijk, directeur van de Dutch GP, is 80 procent van het terrein nu klaar voor de start. "Deze week werken we volle bak door en zijn we bezig met de inrichting. Maandag en dinsdag zetten we de puntjes op de i en uiterlijk dinsdagavond moet alles compleet klaar zijn." Woensdag beginnen al wat kleine activiteiten en dan zijn vrijdag de eerste trainingen in de Formule 1.
Opbouw
Donderdag en de daaropvolgende dagen werken tussen de 200 en 250 mensen per dag aan de opbouw. "Dat zal later minder worden", aldus Van Overdijk. In de loop van volgende week maken zij plaats voor vrijwilligers en horecamedewerkers die naar het terrein komen om te helpen. "Uiteindelijk zitten we denk ik op tweeduizend mensen die aan het werk zullen zijn, los van de vrijwilligers."
De groep van vrijwilligers bestaat uit 1500 mensen, een groep die bij van alles helpt en ongeveer even groot is als vorig jaar. "Het is grotendeels dezelfde groep als vorig jaar. De mensen stonden ook dit jaar weer vooraan om een bijdrage te leveren aan dit evenement."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
9 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
16 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
21 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
22 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
23 uur geleden