1500 aanmeldingen voor banenmarkt Schiphol, 'boven verwachting'
SCHIPHOL (ANP) - Voor de banenmarkt op Schiphol hebben zich 1500 kandidaten aangemeld, meldt een woordvoerster namens organisator Luchthaven Community Schiphol.
"Dat aantal is fantastisch en boven verwachting", aldus de woordvoerster namens de circa vijftig bedrijven die hopen zo snel mogelijk nieuw personeel te werven. "We hebben in verband met de brandweereisen de aanmeldingen zelfs stop moeten zetten." Op een eerdere banenmarkt in het voorjaar kwamen na vierhonderd aanmeldingen circa driehonderd mensen af.
Nog voor de opening van de banenmarkt om 10.00 uur vormde zich zaterdag al een rij van gegadigden voor werk in onder meer de beveiliging, bagageafhandeling, schoonmaak, catering en horeca alsmede platformmedewerkers en grondstewardessen. Die rij werd overigens sneller weggewerkt dan die voor de incheckbalies op het vliegveld, waar het zaterdag opnieuw druk was. Om personeel warm te krijgen voor het werk op de luchthaven, maakte Schiphol onlangs bekend een extraatje aan personeel uit te delen. Het gaat onder andere om een zomertoeslag van 5,25 euro per uur bovenop het gewone salaris.
Groot personeelstekort
Voor mensen die zich niet hebben aangemeld voor de wervingsbijeenkomst maar wel belangstelling hebben voor een functie op Schiphol, zal volgens de woordvoerster worden gekeken of zij aan de hand van de drukte kunnen worden toegelaten.
De luchthaven gaat al weken gebukt onder uitzonderlijke drukte en een groot personeelstekort in onder meer de beveiliging, bagageafhandeling en schoonmaak. Met de wervingscampagne hoopt de luchthaven de komende zomerdrukte beter het hoofd te kunnen bieden.
Arbeidscontract
Op de speciale banenmarkt kunnen geïnteresseerden gesprekken voeren met potentiële werkgevers. Bij sommige bedrijven ligt het arbeidscontract zelfs al klaar.
Onder de aanwezige bedrijven zijn onder meer luchtvaartmaatschappij KLM, bagageafhandelaar Aviapartner, autoverhuurders Hertz en Sixt, fastfoodketen McDonald's en de grote beveiligingsbedrijven Securitas, Trigion en G4S.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
10 uur geleden