150 woningen in Ede ontruimd om incident in centrum
EDE (ANP) - De politie heeft ongeveer 150 woningen ontruimd om een incident in het centrum van Ede. De bewoners worden elders opgevangen, meldt de politie. Eerder werden bewoners al opgeroepen om weg te blijven uit het centrum en binnen te blijven wegens het incident.
Wat er precies aan de hand is, is nog onduidelijk. Mogelijk gaat het om een persoon die een gevaar is voor zichzelf en de omgeving, zei een woordvoerder van de politie eerder zaterdag. Of de persoon bewapend is of niet is onduidelijk, maar de situatie is "in ieder geval ernstig", aldus de woordvoerder.
De Gelderlander meldt op basis van bronnen dat er mogelijk sprake is van een gijzeling in een café onder bedreiging van wapens en/of explosieven. Het zou gaan om café Petticoat aan de Nieuw Stationsstraat. Maar de politie heeft dat niet bevestigd.
DSI ter plaatse
De geëvacueerde bewoners worden opgevangen in het gemeentehuis aan de Bergstraat, laat een woordvoerder van de gemeente weten. Voor hen is koffie en thee geregeld.
De politie heeft meerdere afzettingen geplaatst en is met verschillende gespecialiseerde diensten aanwezig in het centrum van de Gelderse gemeente. Volgens De Gelderlander is er vooral veel politie rond het Museumplein. Die krant meldt ook dat de Dienst Speciale Interventies (DSI) ter plaatse is. Volgens Omroep Gelderland is ook de ME.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.
8 uur geleden