15 zwaargewonden door aanslag kerstmarkt Maagdenburg
MAAGDENBURG (ANP) - Bij de vermoedelijke aanslag op een kerstmarkt vrijdagavond in het Duitse Maagdenburg zijn vijftien zwaargewonden gevallen, hebben de Duitse autoriteiten bekendgemaakt. Eerder was al bekend dat bij de aanval met een auto twee doden en meer dan zestig gewonden vielen.
De politie arresteerde een 50-jarige Saoedische arts op de plaats van de aanval. Zijn motieven zijn nog onduidelijk. Verschillende Duitse media melden dat hij op sociale media kritiek op de islam uitte en zelfs waarschuwde voor de "gevaren" van een islamisering van Duitsland. Geen enkele extremistische groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanval.
Die Welt schrijft dat de verdachte in mei al een gewelddaad aankondigde. Volgens de krant leek hij steeds meer overtuigd van het idee dat de Duitse autoriteiten het islamisme promootten. Hij riep op tot sluiting van de Duitse grenzen voor islamisten en voerde campagne voor de rechts-radicale partij AfD. De voorbije maanden lazen zijn berichten steeds verwarrender.
Bezoek Scholz
Bij de man thuis in de stad Bernburg, ten zuiden van Maagdenburg, heeft de politie een huiszoeking uitgevoerd.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere politici zullen zaterdag een bezoek brengen aan de plaats van de aanslag.
Soortgelijke aanslag
De aanslag vond plaats bijna acht jaar na de dodelijkste jihadistische aanval ooit in Duitsland, toen een Tunesische man met een vrachtwagen op een kerstmarkt in Berlijn dertien mensen doodreed.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
6 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
8 uur geleden