Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

15 zwaargewonden door aanslag kerstmarkt Maagdenburg

15 zwaargewonden door aanslag kerstmarkt Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP) - Bij de vermoedelijke aanslag op een kerstmarkt vrijdagavond in het Duitse Maagdenburg zijn vijftien zwaargewonden gevallen, hebben de Duitse autoriteiten bekendgemaakt. Eerder was al bekend dat bij de aanval met een auto twee doden en meer dan zestig gewonden vielen.

De politie arresteerde een 50-jarige Saoedische arts op de plaats van de aanval. Zijn motieven zijn nog onduidelijk. Verschillende Duitse media melden dat hij op sociale media kritiek op de islam uitte en zelfs waarschuwde voor de "gevaren" van een islamisering van Duitsland. Geen enkele extremistische groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanval.

Die Welt schrijft dat de verdachte in mei al een gewelddaad aankondigde. Volgens de krant leek hij steeds meer overtuigd van het idee dat de Duitse autoriteiten het islamisme promootten. Hij riep op tot sluiting van de Duitse grenzen voor islamisten en voerde campagne voor de rechts-radicale partij AfD. De voorbije maanden lazen zijn berichten steeds verwarrender.

Bezoek Scholz

Bij de man thuis in de stad Bernburg, ten zuiden van Maagdenburg, heeft de politie een huiszoeking uitgevoerd.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere politici zullen zaterdag een bezoek brengen aan de plaats van de aanslag.

Soortgelijke aanslag

De aanslag vond plaats bijna acht jaar na de dodelijkste jihadistische aanval ooit in Duitsland, toen een Tunesische man met een vrachtwagen op een kerstmarkt in Berlijn dertien mensen doodreed.

Meer uit Buitenland

Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

38 minuten geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

3 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

4 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

11 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

12 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

13 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

15 uur geleden