15 zwaargewonden door aanslag kerstmarkt Maagdenburg
MAAGDENBURG (ANP) - Bij de vermoedelijke aanslag op een kerstmarkt vrijdagavond in het Duitse Maagdenburg zijn vijftien zwaargewonden gevallen, hebben de Duitse autoriteiten bekendgemaakt. Eerder was al bekend dat bij de aanval met een auto twee doden en meer dan zestig gewonden vielen.
De politie arresteerde een 50-jarige Saoedische arts op de plaats van de aanval. Zijn motieven zijn nog onduidelijk. Verschillende Duitse media melden dat hij op sociale media kritiek op de islam uitte en zelfs waarschuwde voor de "gevaren" van een islamisering van Duitsland. Geen enkele extremistische groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanval.
Die Welt schrijft dat de verdachte in mei al een gewelddaad aankondigde. Volgens de krant leek hij steeds meer overtuigd van het idee dat de Duitse autoriteiten het islamisme promootten. Hij riep op tot sluiting van de Duitse grenzen voor islamisten en voerde campagne voor de rechts-radicale partij AfD. De voorbije maanden lazen zijn berichten steeds verwarrender.
Bezoek Scholz
Bij de man thuis in de stad Bernburg, ten zuiden van Maagdenburg, heeft de politie een huiszoeking uitgevoerd.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere politici zullen zaterdag een bezoek brengen aan de plaats van de aanslag.
Soortgelijke aanslag
De aanslag vond plaats bijna acht jaar na de dodelijkste jihadistische aanval ooit in Duitsland, toen een Tunesische man met een vrachtwagen op een kerstmarkt in Berlijn dertien mensen doodreed.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
1 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
8 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
15 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
15 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
15 uur geleden