15 zwaargewonden door aanslag kerstmarkt Maagdenburg
MAAGDENBURG (ANP) - Bij de vermoedelijke aanslag op een kerstmarkt vrijdagavond in het Duitse Maagdenburg zijn vijftien zwaargewonden gevallen, hebben de Duitse autoriteiten bekendgemaakt. Eerder was al bekend dat bij de aanval met een auto twee doden en meer dan zestig gewonden vielen.
De politie arresteerde een 50-jarige Saoedische arts op de plaats van de aanval. Zijn motieven zijn nog onduidelijk. Verschillende Duitse media melden dat hij op sociale media kritiek op de islam uitte en zelfs waarschuwde voor de "gevaren" van een islamisering van Duitsland. Geen enkele extremistische groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanval.
Die Welt schrijft dat de verdachte in mei al een gewelddaad aankondigde. Volgens de krant leek hij steeds meer overtuigd van het idee dat de Duitse autoriteiten het islamisme promootten. Hij riep op tot sluiting van de Duitse grenzen voor islamisten en voerde campagne voor de rechts-radicale partij AfD. De voorbije maanden lazen zijn berichten steeds verwarrender.
Bezoek Scholz
Bij de man thuis in de stad Bernburg, ten zuiden van Maagdenburg, heeft de politie een huiszoeking uitgevoerd.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en andere politici zullen zaterdag een bezoek brengen aan de plaats van de aanslag.
Soortgelijke aanslag
De aanslag vond plaats bijna acht jaar na de dodelijkste jihadistische aanval ooit in Duitsland, toen een Tunesische man met een vrachtwagen op een kerstmarkt in Berlijn dertien mensen doodreed.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
40 minuten geledenBRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
1 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
3 uur geleden