
15 Nederlanders uit 'coronahotel' Tenerife weer thuis
SCHIPHOL (ANP) - Vijftien Nederlanders die vastzaten in een hotel op Tenerife zijn weer terug in Nederland. Ze kwamen vrijdag rond 06.00 uur met een bus aan op luchthaven Schiphol, meldt een woordvoerder van TUI. "Daar stond hun auto", aldus de woordvoerder.
Een speciale vlucht van TUI bracht de Nederlanders en 132 Belgen van Tenerife naar Belgiƫ, waar ze in de nacht van donderdag op vrijdag rond 02.00 uur landden op de luchthaven Oostende-Brugge. De Nederlanders en Belgen kwamen vast te zitten in het hotel omdat enkele Italiaanse gasten daar het coronavirus bleken te hebben.
De Nederlanders hebben een gezondheidscheck gehad en vertonen geen ziekteverschijnselen, meldde het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdagavond. Bij aankomst in Nederland zou de GGD contact met ze opnemen. Ook wordt van ze gevraagd tot twee weken na terugkeer hun gezondheid te monitoren.
In totaal zaten 27 Nederlanders in afzondering in het hotel in Tenerife. De Spaanse autoriteiten toonden zich dinsdag bereid de Nederlanders onder bepaalde voorwaarden vervroegd uit het hotel te laten vertrekken. Twaalf van hen zagen af van de georganiseerde terugvlucht. Zij hebben er volgens een woordvoerder van Buitenlandse Zaken voor gekozen tot het einde van de quarantaineperiode te blijven en dan zelf terug te vliegen.
Meer uit Binnenland
OUDE PEKELA (ANP) - In de omgeving van de hennepverwerker in Oude Pekela waar sinds maandagavond een grote brand woedt, is geen asbest gevonden. Dat meldt de veiligheidsregio. Er zijn wel roetdeeltjes vrijgekomen, maar daarin is geen asbest aangetroffen.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gebruikte vorig jaar bij ruim 36.000 incidenten geweld, ongeveer even vaak als in het jaar ervoor. De inzet van een vuurwapen door agenten daalde ten opzichte van eerdere jaren, meldt de politie dinsdag.
3 uur geledenOUDE PEKELA (ANP) - Een scholencomplex in Oude Pekela blijft dinsdag dicht door de grote brand die sinds maandagavond woedt bij een hennepverwerker in de Groningse plaats. Volgens de gemeente zijn er op het terrein van het complex asdeeltjes gevonden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de wegafsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht is het dinsdagochtend druk op de omleidingsroutes. Ook maandagochtend zorgde dat daar al voor drukte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver en acteur Paul Haenen is deze zomer te zien in een nieuw toneelstuk over de actuele Nederlandse politiek. In het stuk Pieter komt ook! gaan de coalitiepartners van het kabinet-Schoof op heidag. Haenen vertolkt zelf de rol van premier Dick Schoof, maakte hij dinsdag aan het ANP bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dakloze mensen moeten makkelijker een urgentieverklaring voor een woning krijgen, vindt een collectief van organisaties onder de naam Dakloosheid Voorbij! Dinsdag bieden de organisaties een manifest aan bij de Tweede Kamer.
5 uur geledenDIDAM (ANP) - De grote brand die in de nacht van maandag op dinsdag in een blok met woningen in het Gelderse Didam woedde, is onder controle. De brandweer heeft rond 04.00 uur het sein brand meester gegeven, meldt de veiligheidsregio. Om de laatste brandhaarden te bereiken werden vier van de zes woningen in het blok in de Begoniastraat gesloopt. Van de andere twee woningen raakte er een zwaar beschadigd en liep er een vooral water- en rookschade op. In het blok woonden 24 mensen.
5 uur geleden