15 miljoen Britten gevaccineerd, nieuwe fase kan beginnen
LONDEN (ANP) - De Britten beginnen maandag aan een nieuwe fase van hun vaccinatiecampagne, nu inmiddels 15 miljoen Britten een eerste prik tegen corona hebben gekregen. "Het vaccinatieprogramma gaat met een ongekende snelheid verder", aldus minister van Volksgezondheid Matt Hancock.
Van de 15 miljoen gevaccineerden hebben er ruim een half miljoen ook al een tweede dosis gekregen. Zij gelden nu als optimaal beschermd tegen het bij velen gevreesde virus. Aan de beurt kwamen inmiddels 70-plussers, belangrijk zorgpersoneel, personeel en bewoners van tehuizen en de kwetsbaarste patiënten. Vanaf maandag worden mensen tussen de 65 en 69 jaar ingeënt en bepaalde groepen "kwetsbare" mensen.
Met de mijlpaal, zo zei premier Boris Johnson, van 15 miljoen heeft de regering in Londen haar doel behaald om midden februari bijna een kwart van de totale bevolking van 66 miljoen te hebben ingeënt. Door de succesvolle vaccinatiecampagne toont Johnson zich optimistisch dat hij over een week wellicht wat versoepelingen van de strenge coronamaatregelen bekend kan maken. Het Verenigd Koninkrijk is met zijn 117.000 coronadoden het zwaarst getroffen Europese land.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.
17 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.
19 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie houdt maar slecht overzicht of miljoenen euro's die van fraudeurs worden teruggevorderd, ook daadwerkelijk worden terugbetaald. Dat stelt de Europese Rekenkamer (ERK) maandag vast in een onderzoek naar de belangrijkste fraudebestrijdingsorganen van de EU.
43 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De zoon van regisseur Rob Reiner, Nick Reiner, is gearresteerd, meldt de politie van Los Angeles. De Amerikaanse regisseur en zijn vrouw werden zondag dood aangetroffen in hun huis in LA. De politie gaat uit van een misdrijf.
56 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Zeker vijf tankers onderweg naar Venezuela zijn omgedraaid sinds de Verenigde Staten een vaartuig in de buurt van dat land in beslag hebben genomen. Dat blijkt maandag uit gegevens van scheepsmonitoring.
59 minuten geleden