'1,5 metereconomie onwerkbaar voor horeca'
AMSTERDAM (AFN) - De door premier Mark Rutte voorgestelde 1,5 metereconomie is voor veel horecabedrijven in de praktijk onwerkbaar. Daarvoor waarschuwt Koninklijke Horeca Nederland (KHN). De brancheorganisatie wijst erop dat het voor flink wat bedrijven onmogelijk zal zijn om rendabel te kunnen zijn als aan alle maatregelen wordt voldaan.
KHN neemt als rekenvoorbeeld een gemiddeld café van 70 a 80 vierkante meter waar normaal gesproken honderd gasten welkom zijn. "Als je 1,5 meter afstand moet houden, dan kunnen er ongeveer veertien gasten terecht en valt je omzet minimaal zes keer lager uit", zo klinkt het.
Horecabedrijven moeten zeker tot 28 april hun deuren gesloten houden. Voor de periode daarna is nog veel onzeker. KHN maakt zich zorgen, al begrijpt de organisatie maar al te goed dat van het ene op het andere moment de deuren weer volledig opengooien vanwege de risico's niet mogelijk is.
Onderscheid
KHN zou graag zien dat in de protocollen onderscheid wordt gemaakt tussen verschillende horecazaken, om aan de 1,5 meterregels en de social distancing te kunnen voldoen. Verder wijst KHN erop dat het huidige noodpakket vanuit de overheid helpt op verschillende onderdelen, maar dat deze "bij lange na niet" alle doorlopende kosten dekt. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig.
De organisatie, die ruim 20.000 ondernemers vertegenwoordigt, waarschuwt verder dat als er niet snel wordt ingegrepen door zowel de overheid, vakbonden, banken, leveranciers en verhuurders, twee derde van alle horecaondernemers per 1 juli zijn deuren zal moeten sluiten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
55 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.
4 uur geleden