15-jarige verdacht van doodschieten vijf mensen in North Carolina
RALEIGH (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor de dodelijke schietpartij donderdagavond in de Amerikaanse staat North Carolina is 15 jaar oud, meldt de politie in de plaats Raleigh. Vijf mensen kwamen door het wapengeweld om het leven en meerdere mensen raakten gewond. De verdachte raakte zelf ook gewond en ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis.
Wat er precies is gebeurd, is nog niet duidelijk. De politie liet rond 18.00 uur weten dat er een schietpartij gaande was en vroeg bewoners in de buurt van het Neuse River Greenway-park in het oosten van de stad binnen te blijven. Een paar uur later werd de verdachte opgepakt. Een motief is niet bekend.
Getuigen vertelden aan lokale media dat de verdachte jong was en gekleed in camouflagekleding en zwarte laarzen. Een buurtbewoner omschreef het wapen aan nieuwszender WRAL als een jachtgeweer.
Een woordvoerder van de politie liet eerder al weten dat de verdachte minderjarig was. Een ooggetuige verklaarde in de avond tegen WRAL dat de jongen tussen de 13 en 16 jaar oud leek.
Burgemeester Mary-Ann Baldwin sprak in een persconferentie over een tragische dag voor de stad. "We moeten dit onzinnige geweld in Amerika stoppen. We moeten het wapengeweld aanpakken. Er is nog veel te doen, maar vanavond hebben we veel te rouwen", zei ze daarbij.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
11 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
13 uur geleden