Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

15-jarige jongen aangehouden voor steekincident tram Rotterdam

15-jarige jongen aangehouden voor steekincident tram Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een 15-jarige jongen uit Rotterdam is aangehouden omdat hij mogelijk een rol heeft gespeeld bij het steekincident van afgelopen zondag in een tram in de Maasstad. De verdachte werd in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden nadat hij zichzelf had gemeld op een politiebureau, meldt de politie woensdag.

Bij het steekincident raakte een 32-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats gewond. Voorafgaand aan het geweld hadden de verdachte en het slachtoffer volgens de politie een woordenwisseling.

Zondag werd er ook geschoten in een metro in Hoek van Holland. Naar aanleiding van de incidenten heeft het personeel van het Rotterdamse openbaarvervoerbedrijf RET een brandbrief gestuurd naar het college van de stad en de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) over de veiligheid van passagiers en personeel in het ov.

Meer uit Binnenland

Gewonden door botsing tram en lijnbus in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.

55 minuten geleden
NS: problemen met app en stationsborden door storing

UTRECHT (ANP) - Door een landelijke storing in het reisinformatiesysteem van de NS is er geen informatie zichtbaar op borden op stations in heel Nederland en kunnen er ook geen berichten worden omgeroepen op de stations. Dat meldt de NS. Ook de informatie in de app is door de storing niet altijd actueel, zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Veiligheidsregio linkt stroomstoring Botlek aan brand Maasvlakte

ROTTERDAM (ANP) - Er is een verband tussen de stroomstoring bij bedrijven aan de Botlekweg en Merseyweg in het Rotterdamse Botlekgebied en de brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte, meldt de veiligheidsregio. Een van de getroffen bedrijven was Esso. De raffinage moest deels worden stilgelegd en er werd afgefakkeld.

2 uur geleden
Oud-politicus Jacques Wallage (79) overleden

GRONINGEN (ANP) - Jacques Wallage, voormalig politicus van de Partij van de Arbeid, is woensdag op 79-jarige leeftijd overleden. De gemeente Groningen, waar Wallage opgroeide, woonde en studeerde, meldt dat donderdag. Van 1998 tot 2009 was hij er burgemeester.

3 uur geleden
Recordaantal dagen met temperaturen van minstens 35 graden

HOUTEN (ANP) - Voor de achtste keer dit jaar is er sprake van een regionaal zeer hete dag met een temperatuur van 35 graden of meer. Dat is een record, meldt Weeronline. In 2020 werden zeven zeer hete dagen gemeten.

4 uur geleden
Politie gaat niet optreden tegen boerentrekkers op de snelweg

DEN BOSCH (ANP) - De politie gaat boeren die vrijdag met de trekker op de snelweg naar Den Bosch rijden niet tegenhouden. Dat zegt een politiewoordvoerder voor de eenheid Oost-Brabant. Voor een protestactie bij het provinciehuis van Noord-Brabant worden veel boeren verwacht van binnen en buiten de provincie. De Provinciale Staten debatteren vrijdag over het intrekken van vergunningen van pluimveehouders.

4 uur geleden
Hogere straf en tbs voor wurgen ex-vriendin Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 32-jarige Boris S. veroordeeld tot 13,5 jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het wurgen van zijn ex-vriendin in 2020. Dat is anderhalf jaar meer dan de rechtbank hem in 2022 oplegde en waartegen hij hoger beroep aantekende. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden