15-jarige Eva Pronk leest eigen gedicht 'Vrijheid' voor op 4 mei
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei op de Dam in Amsterdam draagt Eva Pronk (15) haar gedicht 'Vrijheid' voor. Het gedicht van de scholiere uit Den Haag kwam als winnaar uit de bus tijdens de finale van Dichter bij 4 mei die zaterdag plaatsvond in Alphen aan den Rijn.
Dichter bij 4 mei is de jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren tussen de 13 en 19 jaar, georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei in samenwerking met het Poëziepaleis. Naast Eva Pronk zijn er nog drie andere winnaars. Zij dragen hun gedicht voor tijdens de herdenkingen in Nationaal Monument Kamp Amersfoort (19 april), Nationaal Monument Kamp Vught (4 mei) en Herinneringscentrum Kamp Westerbork (4 mei).
Zaterdag werd ook bekend dat de 11-jarige Mily Al-Azzazzi uit Scheveningen de 5 mei-kinderlezing uitspreekt tijdens de uitzending van de Nationale Viering Bevrijding, waar ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel zal spreken. De 5 mei-kinderlezing laat de visie van een kind op het thema vrijheid zien. Mily vertelt in haar lezing over haar moeder, die uit Irak is gevlucht.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Mensen in het noorden, oosten en midden van het land kunnen vrijdag last krijgen van smog. De luchtkwaliteit is in die gebieden waarschijnlijk slecht, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het instituut verwacht dat de smog aan het begin van de avond verdwijnt, wanneer de wind naar het noorden draait en koelere lucht naar Nederland komt.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring die donderdag een aantal bedrijven in het Rotterdamse Botlekgebied trof, is grotendeels verholpen, meldt de veiligheidsregio. "Bijna alle bedrijven hebben weer stroom. De fabrieken worden stap voor stap weer opgestart. De brandweer blijft aanwezig om de situatie te controleren en geeft nazorg."
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Door een explosie bij een bedrijf aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur zeker een dode en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Volgens een woordvoerder is de oorzaak van de ontploffing nog niet bekend. "We doen ter plaatse onderzoek. Het is nog onduidelijk hoeveel gewonden er precies zijn gevallen."
1 uur geledenRHEEZERVEEN (ANP) - In een stuk bos even ten westen van Hardenberg heeft rond lunchtijd een zeer grote natuurbrand gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit de regio uit om de brand te bestrijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee weken tijd zijn ruim 20,7 miljoen illegale sigaretten onderschept. Combiteam SMOKE, een samenwerkingsverband van onder meer de douane en de FIOD, ontdekte ook 3000 kilo waterpijptabak en grondstoffen voor tabak. Als de producten op de markt waren gekomen had de overheid volgens de douane 9 miljoen euro aan accijnzen misgelopen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door een incident bij een bedrijf aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur zeker een dode en mogelijk meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Volgens regionale media was er een explosie. Een woordvoerder van de politie bevestigde nog niet dat het om een ontploffing ging.
1 uur geledenTIEL (ANP) - Meer waterschappen roepen veehouders op geen schapen meer te laten grazen op droge dijken. Door de aanhoudende droogte is de grasmat uitgedroogd en door begrazing kan die verder beschadigd raken. Dat kan weer gevolgen hebben voor de stabiliteit van de dijken. Waterschap Rivierenland verzoekt er daarom geen dieren meer op te weiden. Aa en Maas heeft de begrazing op dijken "stopgezet".
2 uur geleden