Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

15-jarige Eva Pronk leest eigen gedicht 'Vrijheid' voor op 4 mei

15-jarige Eva Pronk leest eigen gedicht 'Vrijheid' voor op 4 mei

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei op de Dam in Amsterdam draagt Eva Pronk (15) haar gedicht 'Vrijheid' voor. Het gedicht van de scholiere uit Den Haag kwam als winnaar uit de bus tijdens de finale van Dichter bij 4 mei die zaterdag plaatsvond in Alphen aan den Rijn.

Dichter bij 4 mei is de jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren tussen de 13 en 19 jaar, georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei in samenwerking met het Poëziepaleis. Naast Eva Pronk zijn er nog drie andere winnaars. Zij dragen hun gedicht voor tijdens de herdenkingen in Nationaal Monument Kamp Amersfoort (19 april), Nationaal Monument Kamp Vught (4 mei) en Herinneringscentrum Kamp Westerbork (4 mei).

Zaterdag werd ook bekend dat de 11-jarige Mily Al-Azzazzi uit Scheveningen de 5 mei-kinderlezing uitspreekt tijdens de uitzending van de Nationale Viering Bevrijding, waar ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel zal spreken. De 5 mei-kinderlezing laat de visie van een kind op het thema vrijheid zien. Mily vertelt in haar lezing over haar moeder, die uit Irak is gevlucht.

Meer uit Binnenland

Toch Kamermeerderheid in zicht voor verbod op homogenezing

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel om homogenezingstherapieën strafbaar te stellen, haalt het waarschijnlijk toch in de Tweede Kamer. Een meerderheid leek na een wetgevingsdebat eerder dit jaar ver weg, maar met onder meer een scherpere afbakening van wat er precies strafbaar wordt, hebben de indieners belangrijke zorgen bij een aantal tegenstanders weggenomen.

3 uur geleden
Komende dagen geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - De schade aan een bovenleiding bij Vught is zo groot dat het nog enkele dagen gaat duren voordat die hersteld is. Dat meldt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg pas vrijdagochtend weer kan worden opgestart. Eerder was de verwachting dat de problemen woensdagochtend zouden zijn opgelost.

6 uur geleden
Woensdagmiddag code geel in westen om onweer en windstoten

DE BILT (ANP) - Vanaf woensdagmiddag is in het westen van Nederland code geel van kracht. In de tweede helft van de middag bereiken stevige regen- en onweersbuien de westkust. Die trekken van west naar oost over en verlaten halverwege de avond het oosten.

7 uur geleden
Tweede dode, 51-jarige bewoonster, door woningbrand in Roermond

ROERMOND (ANP) - De woningbrand die dinsdagochtend plaatsvond in Roermond heeft een tweede persoon het leven gekost. Het gaat om de moeder (51) van de 16-jarige jongen die eerder al overleed door de brand. Zijn 14-jarige broer raakte zwaargewond.

9 uur geleden
Schoof naar top in Parijs over veiligheidsgaranties Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat donderdag naar Parijs voor de top waar Oekraïnes bondgenoten overleggen over veiligheidsgaranties voor dat land. Ze hopen daar concrete plannen te smeden om Oekraïne te beschermen na een toekomstig bestand of vrede met Rusland.

10 uur geleden
Advocaat: Weski schade aan ogen door foute medicatie in detentie

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft "mogelijk blijvende schade" aan haar netvlies door onjuiste medicatie die zij in detentie heeft gekregen. "Ze is bijna blind, vorige week heeft ze nog een operatie ondergaan", zei haar advocaat Geert-Jan Knoops dinsdag in de rechtbank in Rotterdam.

10 uur geleden
Burgemeester Halsema nodigt prinses Amalia uit

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende week op bezoek bij de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema. In de ambtswoning van Halsema spreekt de oudste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima met de burgemeester en de Amsterdamse wethouders over de ontwikkelingen in de stad, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst dinsdag aangekondigd.

11 uur geleden