Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1,5 jaar cel voor Waddinxvener om bezit gewelddadige kinderporno

1,5 jaar cel voor Waddinxvener om bezit gewelddadige kinderporno

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 54-jarige Sylvain in 't V. uit Waddinxveen veroordeeld tot een celstraf van 1,5 jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, voor het bezit van een grote hoeveelheid beelden met daarop gewelddadig kindermisbruik. Volgens het OM, dat 2,5 jaar cel had geëist, zijn de slachtoffers zeer jonge jongens, die soms op amper twee jaar oud zijn geschat.

Op 16 maart 2023 werd de man op Schiphol gearresteerd op het moment dat hij het vliegtuig naar Thailand wilde nemen. De rechtbank acht bewezen dat hij tussen september 2017 en de dag van zijn arrestatie via het darkweb kinderporno heeft bekeken en gedownload. De politie vond het materiaal op meerdere digitale opslagmedia. Op één schijf, verstopt in een potje crème in de woning van de man, stonden volgens de aanklager bijna 38.000 afbeeldingen.

De verdachte versleutelde het materiaal met "een niet erg gangbare, maar wel efficiënte beveiligingstool", aldus het OM. Bij de doorzoeking van de woning van de man vond de politie ook wachtwoorden, waardoor zij alsnog toegang tot de bestanden kreeg. "De verdachte heeft bijgedragen aan het in stand houden van een zieke markt op het darkweb waar kinderpornoafbeeldingen worden gedeeld alsof het voetbalplaatjes zijn", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van de strafeis.

De verdachte kwam in het vizier van de politie in een onderzoek naar een aantal internationaal opererende mannen die zich zouden bezighouden met het maken en delen van kinderporno via het darkweb. Tegen In 't V. loopt nog een strafrechtelijk onderzoek naar seksueel misbruik van kinderen in Thailand.

Meer uit Binnenland

Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

1 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

1 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

2 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

3 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

4 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

4 uur geleden