1,5 jaar cel voor Waddinxvener om bezit gewelddadige kinderporno
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 54-jarige Sylvain in 't V. uit Waddinxveen veroordeeld tot een celstraf van 1,5 jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, voor het bezit van een grote hoeveelheid beelden met daarop gewelddadig kindermisbruik. Volgens het OM, dat 2,5 jaar cel had geëist, zijn de slachtoffers zeer jonge jongens, die soms op amper twee jaar oud zijn geschat.
Op 16 maart 2023 werd de man op Schiphol gearresteerd op het moment dat hij het vliegtuig naar Thailand wilde nemen. De rechtbank acht bewezen dat hij tussen september 2017 en de dag van zijn arrestatie via het darkweb kinderporno heeft bekeken en gedownload. De politie vond het materiaal op meerdere digitale opslagmedia. Op één schijf, verstopt in een potje crème in de woning van de man, stonden volgens de aanklager bijna 38.000 afbeeldingen.
De verdachte versleutelde het materiaal met "een niet erg gangbare, maar wel efficiënte beveiligingstool", aldus het OM. Bij de doorzoeking van de woning van de man vond de politie ook wachtwoorden, waardoor zij alsnog toegang tot de bestanden kreeg. "De verdachte heeft bijgedragen aan het in stand houden van een zieke markt op het darkweb waar kinderpornoafbeeldingen worden gedeeld alsof het voetbalplaatjes zijn", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van de strafeis.
De verdachte kwam in het vizier van de politie in een onderzoek naar een aantal internationaal opererende mannen die zich zouden bezighouden met het maken en delen van kinderporno via het darkweb. Tegen In 't V. loopt nog een strafrechtelijk onderzoek naar seksueel misbruik van kinderen in Thailand.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
2 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
5 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
16 uur geleden