1,5 jaar cel voor Waddinxvener om bezit gewelddadige kinderporno
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 54-jarige Sylvain in 't V. uit Waddinxveen veroordeeld tot een celstraf van 1,5 jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, voor het bezit van een grote hoeveelheid beelden met daarop gewelddadig kindermisbruik. Volgens het OM, dat 2,5 jaar cel had geëist, zijn de slachtoffers zeer jonge jongens, die soms op amper twee jaar oud zijn geschat.
Op 16 maart 2023 werd de man op Schiphol gearresteerd op het moment dat hij het vliegtuig naar Thailand wilde nemen. De rechtbank acht bewezen dat hij tussen september 2017 en de dag van zijn arrestatie via het darkweb kinderporno heeft bekeken en gedownload. De politie vond het materiaal op meerdere digitale opslagmedia. Op één schijf, verstopt in een potje crème in de woning van de man, stonden volgens de aanklager bijna 38.000 afbeeldingen.
De verdachte versleutelde het materiaal met "een niet erg gangbare, maar wel efficiënte beveiligingstool", aldus het OM. Bij de doorzoeking van de woning van de man vond de politie ook wachtwoorden, waardoor zij alsnog toegang tot de bestanden kreeg. "De verdachte heeft bijgedragen aan het in stand houden van een zieke markt op het darkweb waar kinderpornoafbeeldingen worden gedeeld alsof het voetbalplaatjes zijn", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van de strafeis.
De verdachte kwam in het vizier van de politie in een onderzoek naar een aantal internationaal opererende mannen die zich zouden bezighouden met het maken en delen van kinderporno via het darkweb. Tegen In 't V. loopt nog een strafrechtelijk onderzoek naar seksueel misbruik van kinderen in Thailand.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
3 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
6 uur geleden