1,5 jaar cel voor Waddinxvener om bezit gewelddadige kinderporno
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 54-jarige Sylvain in 't V. uit Waddinxveen veroordeeld tot een celstraf van 1,5 jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, voor het bezit van een grote hoeveelheid beelden met daarop gewelddadig kindermisbruik. Volgens het OM, dat 2,5 jaar cel had geëist, zijn de slachtoffers zeer jonge jongens, die soms op amper twee jaar oud zijn geschat.
Op 16 maart 2023 werd de man op Schiphol gearresteerd op het moment dat hij het vliegtuig naar Thailand wilde nemen. De rechtbank acht bewezen dat hij tussen september 2017 en de dag van zijn arrestatie via het darkweb kinderporno heeft bekeken en gedownload. De politie vond het materiaal op meerdere digitale opslagmedia. Op één schijf, verstopt in een potje crème in de woning van de man, stonden volgens de aanklager bijna 38.000 afbeeldingen.
De verdachte versleutelde het materiaal met "een niet erg gangbare, maar wel efficiënte beveiligingstool", aldus het OM. Bij de doorzoeking van de woning van de man vond de politie ook wachtwoorden, waardoor zij alsnog toegang tot de bestanden kreeg. "De verdachte heeft bijgedragen aan het in stand houden van een zieke markt op het darkweb waar kinderpornoafbeeldingen worden gedeeld alsof het voetbalplaatjes zijn", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van de strafeis.
De verdachte kwam in het vizier van de politie in een onderzoek naar een aantal internationaal opererende mannen die zich zouden bezighouden met het maken en delen van kinderporno via het darkweb. Tegen In 't V. loopt nog een strafrechtelijk onderzoek naar seksueel misbruik van kinderen in Thailand.
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
6 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
9 uur geleden