15 jaar cel en tbs geëist voor 'weerzinwekkend' misbruik kinderen
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 15 jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen een Limburgs stel vanwege zeer vergaande ontucht met zeven oppaskinderen tussen 1 en 6 jaar oud in de regio Eindhoven. Bij de rechtbank in Den Bosch sprak de officier van justitie van "een serie aan monsterlijke feiten".
De twee verdachten hebben grotendeels bekend. Nancy D. (54) uit Herkenbosch en Peter S. (59) uit Heel leerden elkaar in 2018 kennen en hadden een perverse sm-relatie. Ze hadden fantasieën op het gebied van nazisme, dierenporno, kinderporno en het verkrachten van D.’s dochter.
In 2019 bood D. zich via een bemiddelingssite aan als oppas. De kinderen waar de vrouw oppaste werden op gruwelijke wijze vernederd en verkracht. In totaal zou de vrouw zeker twintig keer kinderen hebben misbruikt. D. keek op die momenten via een videoverbinding live mee en gaf D. opdracht wat ze moest doen. Bovendien maakte D. video’s voor S. als hij niet kon meekijken.
"Weerzinwekkende zedenzaak"
"Dit is een zaak waarvan je nekharen overeind gaan. Een weerzinwekkende zedenzaak die niet gruwelijker lijkt te kunnen", zei de officier van justitie.
De officier van justitie ging maandag uitgebreid in op de gruwelijkheid van de ontucht. "Hij gaat als professional al onder je huid zitten, laat staan als je slachtoffer bent." Het misbruik met de kinderen ging steeds verder. Het eerste slachtoffer was zes jaar oud. Daarna ging ze oppassen bij jongere kinderen, omdat die van zes dingen vertelde tegen haar ouders, waardoor die achterdochtig werden.
Het misbruik
Kinderen werden ruw toegesproken en hardhandig vastgepakt. De officier: "D. bejegende de kinderen kil en hardvochtig. Hoe hard ze ook huilden, hoe zeer ze hun best deden om er onderuit te kunnen, D. had er geen boodschap aan. Ze zijn simpelweg een gebruiksvoorwerp voor haar. Ze zette gewoon een knop om."
Het misbruik stopte in 2021, toen de ouders van een 2-jarig kind toevallig beelden zagen van het misbruik. D. en S. hebben het misbruik goeddeels bekend, al wijzen ze wel naar elkaar als degene die het initiatief nam.
Stoornissen
De twee kampen met verschillende stoornissen. S. heeft ook een pedofiele stoornis, D. niet. De tbs is geëist om de maatschappij tegen de twee te beschermen.
De advocaten van D. bepleitten geen tbs op te leggen. Daarnaast opperden ze tien jaar cel op te leggen, omdat D. nooit eerder is veroordeeld, volledig zou hebben meegewerkt, verminderd toerekeningsvatbaar is en spijt betuigde. De raadsman van S. pleit dinsdag. De uitspraak in de zaak is 13 maart.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De twee van mensensmokkel verdachte Soedanezen van de migrantenboot die zaterdag in Zeeland is onderschept, blijven voorlopig vastzitten. De onderzoeksrechter heeft het voorarrest met twee weken verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar Italië. Daar waren ze Europa binnengekomen voordat ze doorreisden naar Nederland, dus daar hadden ze asiel moeten aanvragen. Dat heeft de rechtbank Den Haag dinsdag geoordeeld tijdens een zitting in Haarlem.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard voor het doden van zijn vader (66) op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten van de man in het huis van de verdachte in november 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zeggen ingewijden tegen het ANP. Dat kan betekenen dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel strenger wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds gehaald worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.
4 uur geleden