Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

15 doden bij aanval Israël op schuilplaats vluchtelingen in Gaza

15 doden bij aanval Israël op schuilplaats vluchtelingen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlisch bombardement op een school waar vluchtelingen verblijven in de Gazastrook zijn vijftien doden gevallen, zegt de civiele bescherming in het gebied. Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het "terroristen" heeft getroffen.

In de getroffen Abu Araban-school in de plaats Nuseirat in centraal Gaza verblijven "duizenden ontheemden", zei woordvoerder Mahmoud Basal van de civiele beschermingsdienst. De vijftien slachtoffers zijn volgens hem in meerderheid vrouwen en kinderen.

De aanval op de door de Verenigde Naties beheerde Abu Araban-locatie is de vijfde in acht dagen op een school die is omgevormd tot schuilplaats. Bij een zware luchtaanval op zaterdag in de stad Khan Younis werd volgens de Palestijnse autoriteiten het vluchtelingenkamp Al Mawasi getroffen. Daarbij vielen negentig doden, de helft vrouwen en kinderen. De IDF doodde bij de luchtaanval naar eigen zeggen een brigadecommandant van Hamas.

Meer uit Buitenland

Nederlandse EU-parlementariërs: stop met naar Straatsburg gaan

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.

16 minuten geleden
Minister: Starmer wist niet van negeren screening Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".

1 uur geleden
Duizenden Libanezen keren terug naar zuiden van hun land

TYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.

1 uur geleden
Franse minister: Nederland zou mijnen kunnen ruimen in Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.

1 uur geleden
Myanmar schrapt alle doodstraffen, strafvermindering voor Suu Kyi

NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.

2 uur geleden
Trump noemt Iran-oorlog 'uitstapje'

LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.

4 uur geleden
Democraat wint verkiezing in Republikeins bolwerk New Jersey

WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

7 uur geleden